Šeštokų komanda „Citrinukai“
Šeštokų komanda „Citrinukai“

Sveikata – didžiausias žmogaus turtas, kurį būtina saugoti, o tai padaryti padeda sveika mityba.
Lapkričio 8 diena paskelbta Europos sveikos mitybos diena, kurios metu Europos gyventojai dar kartą raginami atkreipti dėmesį į ypatingą maitinimosi svarbą sveikatai, organizuojami įvairūs renginiai, primenant apie tinkamos ir sveikos mitybos principus bei taisykles.

Atliekama rankų miklumo užduotis
Atliekama rankų miklumo užduotis

Mūsų gimnazijoje ši diena taip pat paminėta, tiesa, šiek tiek anksčiau, spalio 24 dieną.  Popietę „Sveikuoliškas maistas“ organizavo  sveikatos priežiūros specialistė Ligita Gaulytė. Į gimnazijos valgyklą rungtis susirinko keturios komandos: penktokų „Raudonskruosčiai obuoliukai“, šeštokų „Citrinukai“, septintokų „Necukriniai“ ir aštuntokų „Kruopiniai“. Kiekviena komanda turėjo atlikti namų darbus: sugalvoti komandos pavadinimą, sukurti prisistatymą bei paruošti kelis užkandžius be pridėtinio cukraus. Penktokai padainavo dainą apie vaisius ir daržoves, kurie puikavosi ant jų stalo. „Citrinukai“, pasipuošę geltonai, primenantys citrinas, pasirodė su savo kūrybos daina apie sveiko maisto piramidę. Ant jų stalo puikavosi obuolių sultys, keksiukai be cukraus, morkų salotos bei vanduo su citrina. „Necukriniai“ prisistatė su eilėraštuku, o pagamino morkų salotas su graikiniais riešutais. „Kruopiniai“ taip pat deklamavo eilėraštį apie sveiką mitybą, vaišino slyvų džemo saldainiukais su medumi, džiovintais svarainiais, sausainiais iš saulėgrąžų, avižų, medaus ir razinų. Šių komandų pasirodymus, kūrybingumą bei žinias vertino komisija, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė, logopedė Renata Šėžienė, socialinė pedagogė Jurgita Kazlienė ir mokytojo padėjėja Liuda Kaškauskienė.

Kas greičiau nulups kiaušinį?
Kas greičiau nulups kiaušinį?

Pirmoji užduotis buvo skirta patikrinti rankų miklumą. Iš perlinių kruopų ir žirnių mišinio reikėjo išrinkti kuo daugiau žirnių. Geriausiai sekėsi šeštokams. Antrosios užduoties metu reikėjo nulupti kiaušinį užrištomis akimis ir su pirštinaitėmis. Judriosios užduoties metu mokiniai su knyga ir obuoliu ant galvos turėjo nueiti iki kliūties ir perduoti estafetę savo komandos nariams. Komandos taip pat turėjo parodyti savo žinias, atsakinėdamos į klausimus, o komandų kapitonai – per dvi minutes sukurti ketureilį apie sveiką maistą. Visos komandos šauniai susidorojo su užduotimis ir pasirodė puikiai. Aštuntokai liko ketvirti, septintokai – treti, penktokai – antri. Geriausiai sekėsi šeštokams, kurie užėmė pirmąją vietą ir įrodė, jog yra tikri sveikos mitybos žinovai.

Visoms komandoms buvo įteikti Padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

Greta Stankevičiūtė, IIIg kl.

Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Žmonės nepasimoko iš istorijos pamokų – ir tai svarbiausia istorijos pamoka."
O. Hakslis

Orai