Draugystės pynė

Ugdymo skyriaus „Sartukas“ lavinamosios ir socialinių įgūdžių (darbinio) ugdymo klasių mokiniai, vadovaujami vedėjos Redos Pimpienės  ir pedagogių Birutės Razmanavičienės, Vidos Juškienės, sėkmingai dalyvavo tarptautiniame bei respublikiniuose konkursuose.

Šiais metais pedagogai kartu su savo ugdytiniais pirmą kartą dalyvavo Tarptautinio projekto „Draugystės pynė“ kūrybinių darbų parodoje. Projektą organizavo Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras ir Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis. Projekto tikslas – paminėti tarptautinę neįgaliųjų dieną. Projekto vykdymui mokiniai kartu su pedagogais sukūrė ir pristatė savo kūrybinius darbus. Projekto kūrybinių darbų paroda bus eksponuojama Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje bei jos tinklalapyje.

Kalėdiniai žibintai

Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras, Šakių rajonas organizavo Kalėdinių žibintų parodą. Šios parodos tikslas – skatinti ugdytinius puoselėti Gėrį, Grožį bei dalintis stebuklinga Kalėdine šviesa ne tik su savo artimaisiais, bet ir su kitais žmonėmis. Mokiniai sukūrė ir pagamino funkcionalius Kalėdinius žibintus. Paroda veiks Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje ir jos prieigose. Po parodos žibintai bus išdalinti vienišiems, socialinių įstaigų gyventojams. Labai džiaugiamės prisidėję prie prasmingos akcijos.

„Pirštai – mūsų didieji pagalbininkai, jie mūsų sugalvotų darbų vykdytojai. Jie gali būti puikūs artistai, mūsų vaikų mokytojai ir netgi gydytojai“ (aut. Irena Steišiūnienė).  Jau nebe pirmi metai „Sartuko“ vedėja Reda Pimpienė ir pedagogės Birutė Razmanavičienė, Vida Juškienė bendradarbiauja su Pasvalio specialiosios mokyklos pedagogais. Džiaugiamės, kad šiais metais kolegos pakvietė mus į Respublikinio specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių kūrybinį konkursą, „Mano pasakos herojus“. Konkursą organizavo Pasvalio specialiosios mokyklos vyr. mokytoja Rasa Gailiūnienė ir vyr. logopedė Sandra Maračinskienė. Konkurso tikslas – skatinti Advento laikotarpiu skaityti pasakas, kartu su mokiniais kurti pirštukinį pasakos herojų. Pirštukines lėles mokiniai gamino padedami pedagogų. Ugdytiniai klausėsi pasakos „Ropė“, diskutavo tarpusavyje kokius herojus gamins. Pirštukinių  lėlių gamyba vyko kūrybiškai, vaikai patyrė smagių emocijų. Darbai bus eksponuojami Pasvalio specialiojoje mokykloje ir virtualioje mokyklos svetainėje.

Pedagogės Vida Juškienė,
Reda Pimpienė,
Birutė Razmanavičienė.

"Tik ko nors netekę suvokiame vertę."
A. Šopenhaueris