Mugės organizatoriai

Nors už lango telkšo balos, baigia ištirpti paskutiniai sniego likučiai, bet jau jaučiame Šventų Kalėdų dvasią. Gimnazijoje gruodžio 9-tą dieną šurmuliavo kalėdinė mugė. Dešimtokai visus, mokinius bei mokytojus, pakvietė užsukti į „Ledo šalį”.

Viliojo kepiniai

Mokiniai dar prieš mėnesį buvo pakviesti siūti, megzti, nerti, kepti, gaminti ir visus nustebinti savo darbeliais. Rezultatas tikrai nenuvylė. Dešimtokų kvietimų, raginimų bei skatinimo dėka vaikai pilnomis rankomis nešte nešė savo gaminius mugės dieną. Jau po trijų pamokų visi patraukė į „Ledo šalį“, kuri visus suvirpino ne tik šaltuku, bet ir gausybe rankdarbių bei maisto gėrybių įvairove. Mokiniai skubėjo pirkti įvairius rankdarbius: apyrankes, auskarus, sages. Taip pat buvo ir gaminių iš keramikos, kiti prekiavo laimę nešančiais angeliukais,  pačių pagamintais atvirukais. Ypač daug buvo saldžių kepinių: keksiukų, vaflių, pyragėlių, meduolių, sausainėlių  ir kitokių kvapais viliojančių gėrybių.

Belaukiant pirkėjų

Beje, kiekviena klasė turėjo paruošti savo vaišių stalą. Visos gėrybės buvo padarytos su meile, dauguma padedant tėveliams. Skambant muzikai šurmuliavo gausybė mokinių, kurie nekantravo ką nors nusipirkti ar paragauti. Didelės eilės driekėsi ne tik prie vaišių, žolelių arbatos, bet ir prie rankdarbių stalo. Kainos buvo žemos, todėl beveik visi vaikų darbai buvo parduoti. Nepaneigsi, kad mugė buvo labai sėkminga. Džiugu, kad mokiniams ruošiantis nepritrūko išradingumo, nuoširdumo, o dešimtokams pardavinėjant gaminius – šypsenos.

Visai nepajutome, kaip šventė prabėgo, vaikų gretos išsiskirstė. Mokiniai ir mokytojai liko sužavėti ir patenkinti mugės rezultatu, nes gaminių įsigijo ne tik sau, bet jais galės pradžiuginti  ir artimuosius. Dešimtokai, nors ir trumpam, tačiau sugebėjo mus perkelti į šurmulingą ir šaltį stingdančią šalį, leido atsikvėpti nuo darbų ir pasimėgauti šia nuostabia kasmetine kalėdine muge. Tikėkimės ši tradicija nenutrūks, galėsime ir ateity džiaugtis kalėdinėmis mugėmis.

Adelė Krikščionaitytė, IIIg klasė

Numatytų renginių nėra.

"Tinginiai visada rengiasi ką nors nuveikti."
L. de Vovenargas