Renginio dalyviai
Renginio dalyviai

Sausio 11 d. visoje Lietuvoje Laisvės gynėjų diena minima visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Kaip ir kiekvienais metais, prie iniciatyvos prisijungė ir ugdymo skyriaus „Sartukas“ bendruomenė.

Per pirmą pamoką languose užgeso šviesa ir sužibo žvakelės. Mokiniai išklausė pedagogių L. Gorpinič, B. Razmanavičienės ir B. Kundavičienės minčių apie tą tragišką Sausio 13-osios naktį Vilniuje. Buvo giedamas Lietuvos himnas, žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute, rodomos dokumentinių filmų apie Sausio 13-ąją ištraukos, deklamuojami eilėraščiai. Skaitomos pasakos V. Landsbergio „Sausio sniegenos“ ir M. Nargėlaitės „Pasaka vaikams apie Sausio 13-osios įvykius“ puikiai pasitarnavo pateikiant Sausio 13-osios įvykius. Mokytoja V. Juškienė parengė ugdytinių kūrybinių darbų stendą, skirtą Laisvės gynėjų dienai.

Šią dieną visi segėjo akcijos simbolį – neužmirštuolės žiedą, kaip atminties ir pagarbos ženklą žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Jaudinantys, skaudūs ir baisūs 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai visus privertė susimąstyti ir mintyse dar kartą peržvelgti vertybes. Tikimės, kad ši akcija visai bendruomenei tapo vienybės, santarvės, gerumo ir patriotiškumo pamoka.

Birutė Kundavičienė, socialinė pedagogė

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Jaunas galite būti tik vieną kartą, tačiau nesubrendęs – visą gyvenimą."
Andersono aksioma

Orai