„Nameliai“ paukšteliams
„Nameliai“ paukšteliams

Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje. Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės ir Vandens dienos tikslai. Šiai progai paminėti  ugdymo skyriuje „Sartukas“ kovo 20-21 dienomis vyko renginiai.

Pavasarį ant sparnų parneša paukščiai...
Pavasarį ant sparnų parneša paukščiai...

Kovo 20 dieną paminėta Žemės diena. Trumpai pristačius Žemės dienos minėjimo svarbą, ugdytiniams buvo rodoma edukacinė medžiaga apie Žemės taršą, ekologines problemas. Kalbėta, diskutuota apie Žemės išsaugojimo svarbą, raginta paprastais darbais prisidėti prie savo aplinkos tvarkymo ir saugojimo.

Darželinukai Žemės dieną sutiko linksmai: šoko, dainavo, skambėjo vaikų juokas. Baigiantis šventei buvo keliami inkilai į teritorijoje esančius medžius. Inkilus paukšteliams kartu su vaikais pagamino jų tėveliai.

Kovo 21 dieną buvo paminėta Vandens diena. Buvo kalbama apie vandens svarbą gamtai ir žmogui. Ugdytiniai žiūrėjo mokomąjį filmuką apie vandens taršą.

Renginiai, skirti Pasaulinei Žemės ir Vandens dienoms baigėsi viktorina, kur ugdytiniai galėjo pasitikrinti savo žinias atsakydami į viktorinos klausimus.

Socialinė pedagogė Birutė Kundavičienė

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Tiesą sakant, tik nedaugelis gyvena šiandien. Dauguma rengiasi gyventi vėliau."
Dž. Sviftas

Orai