Renginį veda Ligita Gaulytė
Renginį veda Ligita Gaulytė

Amerikiečių rašytojas, žurnalistas ir visuomenės veikėjas Markas Tvenas yra teigęs: „Vienintelis būdas išsaugoti sveikatą – tai valgyti tai, ko nenori, gerti tai, ko nemėgsti, daryti tai, kas nepatinka.“ Tačiau šiuos žodžius be didelių pastangų paneigė gimnazijos penktos, šeštos bei septintos klasių mokiniai, dalyvavę renginyje, skirtame Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Iš tiesų ši diena yra minima lapkričio 8 dieną, tačiau dėl patogesnio laiko Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje ji buvo paminėta spalio 23 dieną.

Penktokų komanda
Penktokų komanda

„Kruopos, sėklos, riešutai‘‘ renginėlis įvyko sveikatos priežiūros specialistės Ligitos Gaulytės dėka. Ji surengė judrumo, kūrybingumo ir mąstymo reikalaujančias varžybėles. Trys komandos turėjo prisistatyti. Penktokų komanda pasivadinę „Perlinukai“, suskandavo savo pristatymą. Šeštokai sukūrė eiles apie avižinius dribsnius ir pasivadino „Sveikučiai‘‘. Septintokų komanda „Baltieji grūdeliai‘‘ padainavo savo kūrybos dainą apie šiuos baltuosius grūdelius – ryžius. Visos trys komandos pristatė patiekalų, kurie puikavosi ant mokinių papuoštų stalų, receptus,. „Perlinukai‘‘ pagamino perlinių kruopų, vištienos ir marinuotų agurkų mišrainę bei sveikuoliškus sausainius, be cukraus ir net be miltų. „Sveikučiai‘‘ paruošė džiovintus vaisius su jogurtu bei sausainėlius iš avižinių dribsnių, džiovintų vaisių bei medaus. „Baltiegi grūdeliai‘‘ pagamino kai ką šiek tiek dar neįprasto – sušius, kartu su ryžių makaronais, o jų užkandis buvo sveikuoliškas sausainis. Klausydami receptų neišgirdome, kad kuriame nors iš visų patiekalų būtų cukraus, o visi buvo nuostabiai skanūs bei sveiki.

Septintokai
Septintokai

Komandas vertino komisija, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė, dvyliktokai Neivydas Likauskas ir Vismantė Sinkevičiūtė. Komisija vertino ne tik komandų pasiruošimą, tačiau ir užduotis, kurios teko mokiniams. Pirmoji užduotis buvo – kryžiažodis, čia geriausiai pasirodė septintokai. Antroji užduotis buvo košės valgymas, kurios metu dubenėlį košės suvalgę komandos nariai gauna daugiausia taškų. Čia ir vėl pirmavo „Baltieji grūdeliai‘‘. Trečioji užduotis – judrioji užduotis, kuros metu šaukšte nešant riešutus reikėjo apeiti kliūtis. Geriausiai sekėsi šeštokų ir septintokų komandoms. Tuomet atėjo laikas susirungti komandų kapitonams: Gabijai, Uršulei, Dovydui. Į pateiktą klausimą jie turėjo atsakyti Taip arba Ne. Lyderiu tapo septintokų komandos kapitonas Dovydas, į visus klausimus atsakęs teisingai. Na ir paskutinioji, greičiausiai pati įdomiausia užduotis, kurios metu, užrištomis akimis, liečiant, uostant, ragaujant maisto gabalelius iš puodelio, reikėjo atspėti patiekalo pavadinimą. O ten buvo duona, migdolas, razina, traputis, džiūvėsėlis, graikinis riešutas ir šokoladas. Visiems pavyko be klaidų.

Kai kuriems sekėsi vienos užduotys geriau, kitiems kitos, bet tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, tačiau kaip ir kiekvienos rungtynės šios taip pat buvo vertinamos taškais. Pagal taškus trečiąją vietą užėmė šetokų komanda, antrąją – penktokų komanda, o pirmąją septintokų komanda. Jiems buvo įteikti diplomai kartu su atminimo dovanėlėmis. Tačiau nesvarbu taškai ir užimtos vietos, svarbiausia, kad vaikai noriai dalyvavo, rungėsi, praplėtė žinias ir gerai praleido laiką. Tikimės tokių renginių ir ateityje.

Vismantė SINKEVIČIŪTĖ, IVg klasė.
Nuotr. Dainoros Biliūnaitės

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kai kurie žmonės padaro daug pikta vien dėl to savo poreikio paplepėti."
V. Hugo

Orai