Vaikai žiūri filmuką apie iššūkį
Vaikai žiūri filmuką apie iššūkį

„Jeigu žmonės valgytų tik labai išalkę ir maitintųsi paprastu, švariu ir sveiku maistu, jie nepažintų ligų ir jiems lengviau būtų valdyti savo sielą bei kūną“ – taip yra sakęs rusų rašytojas Levas Tolstojus. Ši rašytojo mintis aktuali ir mūsų laikmečiui, kai valgom daug nesveiko maisto, o dienos racione labai pritrūksta daržovių ir vaisių. Todėl labai svarbu sveiko maitinimosi įpročius ugdyti nuo mažens.

Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai prisijungė prie projekto „Sveikatiada“. Tai socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymo įstaigų bendruomenėse. Pradinukai dalyvavo „Sveikatiados“ paskelbtame iššūkyje – „400 g daržovių ir vaisių kasdien“.

Lapkričio 11-15 dienomis iššūkio dalyviai pildė anketas, nurodydami, kiek per dieną suvalgo vaisių ir daržovių. Priešmokyklinio ugdymo ir pirmos klasės mokiniai piešė, o 2-4 klasių mokiniai svėrė, rašė gramus bei braižė diagramas.

Vyriausieji iššūkio dalyviai ketvirtokai gavo užduotį namuose rinkti sezoninių daržovių ir vaisių salotų receptus bei juos pristatyti. Buvo išrinkti patys sveikiausi receptai. Paskutinę iššūkio dieną pasiskirstę grupėmis, padedami mokytojų gamino trijų rūšių sveikuoliškas salotas, kurias po to ragavo ir aptarė jų sudėtį bei skonį. Skaniausiomis pripažintos desertinės vaisių salotos. Vaikams patiko ir pats gamybos procesas.

Štai keletas mokinių atsiliepimų apie vaisių ir daržovių iššūkį: ketvirtokė Dovilė sako: „Man patinka valgyti daržoves, vaisius, o labiausiai – salotos su greipfrutu, nes jos sveikuoliškos. Austėja teigė: „Man patiko gaminti salotas. Jos yra svarbios sveikatai. Kiekvienos salotos savotiškai skanios“.

Susumavus visos savaitės rezultatus paaiškėjo, jog 2-4 klasių mokiniai suvalgė 51,2 kg vaisių ir daržovių. Priešmokyklinio ugdymo ir 1 klasės mokiniai suvalgė 334 vienetus vaisių ir daržovių.

Aktyviausiai dalyvavę ir daugiausia vaisių bei daržovių suvalgę mokiniai buvo apdovanoti paskatinimo dovanėlėmis.

Gitana Šuminienė, pradinių klasių mokytoja,
Ligita Gaulytė, visuomenės sveikatos specialistė

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kad pasimokytum iš savo klaidų, pirmiausia reikia suvokti, kad jas darai."
Filo dėsnis

Orai