Tolerancijos pamoka pradinukams

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena. Ji kasmet minima daugelyje demokratinių šalių, tarp jų ir Lietuvoje. Šiemet  ir mūsų gimnazijos bendruomenė prisijungė prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos  inicijuojamo paminėjimo. Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos Švyturys.

Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis TOLERANCIJA savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius ir saviraišką. Kaip švyturys reiškia saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškia gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Prie Tolerancijos švyturio – devintokai

Visus, įėjusius į mokyklą, pasitiko plakatas su Tolerancijos švyturiu, rodančiu kelią pakantumo, pagarbos, atlaidumo, kantrybės, meilės valtelėms. Šis plakatas ne tik kvietė susimąstyti, kas yra tolerancija, kokiais žodžiais ją galima apibūdinti, bet ir atskleidė plakato autorės Karolinos Mačiulskaitės talentą.

Tolerancijos dienai skirtame spalvingame stende pateikta informacija apie šios dienos minėjimą, tolerancijos ribas bei jos svarbą šiandieniniame pasaulyje.

Didžiulis Tolerancijos švyturys, išrašytas žymių žmonių mintimis bei citatomis apie toleranciją, papuošė gimnaziją. Tai IIIg klasės mokinių Godos Urbonavičiūtės,  Karolinos Mačiulskaitės, Rusnės Kaškauskaitės ir Dominyko Lingės nuostabus, daug kruopštumo ir laiko pareikalavęs darbas.

Šokėjos

Gausus Ig klasės Tolerancijos ambasadorių būrys – Miglė Tijūnėlytė, Gabija Mozūraitytė, Viltė Ruzgaitė, Kornelija Barzdaitė, Aida Novatorovaitė, Aida Liesytė, Dita Valiulytė, Aura Kazlaitė, Nedas Juškėnas, Dominykas Kublickas – aplankė visas pradinukų klases ir jiems pravedė Tolerancijos pamoką.  Jie mažiesiems ne tik paaiškino Tolerancijos žodžio reikšmę, dėliojo šį žodį iš didelių raidžių, diskutavo apie draugiškumą ir pagarbą, bet ir žiūrėjo bei aptarė pamokantį filmuką „Grybukas stogiukas“. Po mažųjų priesaikos suprasti ir gerbti Kitą ir Kitokį  mokiniai visiems padovanojo paveikslėlius su švyturiais, pakviesdami juos nuspalvinti ir užrašyti gražius žodžius draugams. Smagu buvo ne tik mažiesiems, devintokai taip pat gavo neįkainojamą bendravimo dovaną.

Penktos, šeštos, septintos ir aštuntos  klasių mokiniai rinko draugiškiausius bendraklasę ir bendraklasį. Draugiškiausiais išrinkti – Gabija Steponavičiūtė ir Aurelijus Dzedulionis (5 klasė), Goda Sokolovaitė ir Pijus Ruzgas (6 klasė), Deimantė Pivoriūnaitė ir Paulius Kolesnikovas (7 klasė), Gabrielė Grižaitė ir Emilis Merkys (8 klasė). Sveikiname nugalėtojus!

Po renginio „Sartuke“

Pertraukos metu nuskambėjus Himnui tolerancijai IIg klasės mokinės Urtė Marcinkevičiūtė, Viltė Razmanavičiūtė, Ema Grigaitė, Goda Rusakevičiūtė, Goda Streikutė, Gustė Žilytė pakvietė  kartu pašokti visus vienijantį šokį. Nors ne visi išdrįso prisijungti prie šokančiųjų, šypsenomis ir plojimais palaikė entuziastingas šokėjas.

Tikimės, kad Tarptautinę Tolerancijos dieną minėsime dar ne kartą, pritardami filosofo Leonido Donskio minčiai „Tolerancija ir įvairovė yra mūsų kelrodės žvaigždės XXI amžiaus pasaulyje“.

Ugdymo skyriaus ,,Sartukas“ ugdytiniai dalyvavo tolerancijos dienos akcijoje piešdami kiekvienas savo švyturį. Po renginio sukurtus darbelius pristatė salėje.

Virginija Markevičienė, Ilona Šukienė, dorinio ugdymo mokytojos,
Reda Šlapšinskaitė, Vida Lapienienė, Birutė Razmanavičienė, „Sartuko“ mokytojos

"Meilė atsiranda tuomet, kai ne tik įstengi pakelti kančią, bet ir jos nevengi."
N. Gogolis