Septintokės prie savo darbo

Lietuvoje Europos kalbų dienos šventė švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą (2001 m.). Ją paminėjo ir mūsų gimnazija.

Rugsėjo 25 dieną, vos įžengus į gimnaziją, mokytojus ir mokinius pasitiko įvairiapalviai linksmi veidukai – šypsenėlės. Jos su įeinančiais sveikinosi įvairiomis kalbomis: „bonjuor“, „hello“, „ciao“. Tai septintokių Uršulės Krikščionaitytės ir Linos Abramavičiūtės darbeliai.

Informacija Europos kalbomis

Abiturientė Karolina Mačiulskaitė nupiešė didžiulį plakatą, primenantį, kad kiekvieną rudenį minime Europos kalbų dieną. Ja siekiama išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms ir visus skatinti mokytis visą gyvenimą. Stendą, kviečiantį susipažinti su kalbų mokėjimo svarba bei skatinimą išsaugoti kalbų įvairovę parengė dešimtokės Aida Novatorovaitė, Viltė Rizgaitė bei Aura Silvija Kazlaitė. Atidžiau paskaičius, galima sužinoti įdomių faktų apie kalbas ir išmokti vieną kitą posakį.

Kiti mokiniai nemažai prisidėjo piešdami pasirinktų šalių plakatus. Juose tradiciniai tos šalies patiekalai, įvairios frazės. Plakai papuošė gimnazijos pirmojo aukšto fojė.

Nebuvo pamiršta ir gimnazijos valgykla. Devintokės Gabrielė Grižaitė, Viltė Urbanaitė, Gabija Bružaitė bei Justas Novatorovas sukūrė plakatą - padėką. Įvairiomis kalbomis užrašytas žodis AČIŪ priminė, kad už skanų maistą reikia padėkoti valgyklos darbuotojoms.

Per pertraukas skambėjo kitų šalių muzika. Ja pasirūpino abiturientas Titas Marcinkevičius.

Daug įdomių idėjo pasakė išradingos užsienio kalbų mokytojos.

Gaila, kad dėl pandemijos nebuvo galima aplankyti pradinių klasių mokinukų, palinksminti jų žaidimais ir dovanėlėmis, bet vaizdinė medžiaga priminė, kad mokytis kitų kalbų ne tik smagu, bet ir naudinga.

Uršulė Krikščionaitytė, 7 kl. mokinė

"Politika yra subtilus menas gauti balsų iš vargšų ir lėšų rinkiminei kampanijai iš turtuolių, pažadant apsaugoti vienus nuo kitų."
Ameringerio aksioma