Tolerancijos miestelis

Lapkričio 16-oji pasaulyje dar žinoma kaip Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Mūsų gimnazijos mokiniai, pakviesti dorinio ugdymo mokytojų, taip pat prisijungė prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuojamo Tolerancijos dienos minėjimo. 2021-aisiais metais šiai dienai įprasminti buvo pasirinkta „Tolerancijos miesto“ tema. Taigi, mokyklos pirmo aukšto fojė moksleiviai įkūrė mažą kartoninių namų miestelį, kuriame buvo apgyvendinti įvairių tautybių, religijų gyventojai. Kai kurios klasės, besidarbuodamos ir mokykloje, ir namuose, netgi parengė įstabių plakatų su jų Tolerancijos miesto vaizdiniu. Visi apsilankę parodoje galėjo ne tik pasidžiaugti gražiais darbais, tačiau ir susipažinti su stende pateikta informacija apie toleranciją bei jos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

Šeštokai po renginio

Renginio, skirto Tolerancijos dienai, metu 5-6 klasių mokiniai diskutavo apie gerus tarpusavio santykius, draugiškumą, supratingumą kitų atžvilgiu. Po prasmingos diskusijos įdėmiai žiūrėjo bei aptarė vaidybinį filmuką „Raktas“ ir patys suvaidino savo sukurtas scenas iš mokyklos gyvenimo, išreiškiančias mintis apie toleranciją. Na, o renginio kulminacija tapo tolerantiškiausių bei draugiškiausių mokinių rinkimai. Bendraklasiai, slapto balsavimo metu vieningai nusprendė, jog šie titulai turėtų atitekti Jorūnei Eidėjūtei (5kl.), Arijui Kudeliovui (5 kl.), Dovilei Kiršaitei (6 kl.) ir Dainiui Lepiochinui (6 kl.).

O mūsų mažiausieji, prailgintos mokymosi dienos grupės moksleiviai, Tolerancijos dieną paminėjo kalbėdamiesi apie tai, kaip derėtų elgtis su kitais, patyčias ir ką reikėtų daryti norint jas sustabdyti. Norėdami įtvirtinti informaciją jie peržiūrėjo animacinį filmuką „Grybukas-stogiukas“ ir video medžiagą „Patyčioms STOP“. Supratę didžiulę tolerancijos vertę mokiniai prisižadėjo su kitais elgtis draugiškai.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie minėjimo ir mokyklos bendruomenei už pastangas puoselėjant draugišką ir saugią aplinką. „Tolerancijos mokymasis yra svarbus kertinis akmuo kuriant geresnį pasaulį“, tad ir toliau kurkime jį kartu.

Austėja Gaulytė, IIIg klasė.
Nuotr. Ilonos Šukienės

Šiuo metu įrašų nėra

"Kai pagaliau atrandate tobulą moterį, paaiškėja, kad ji laukia tobulo vyro."
Janda dėsnis