3-okų ir 4-okų jungtinė komanda

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, todėl savaitgalį mūsų gimnazijoje įvyko pradinukams renginys – įdomi viktorina apie Žemės dieną. Sugužėjusiems į skaityklą mokiniams buvo kalbama apie parskrendančius paukščius primenama, kurie jau sugrįžo iš šiltųjų kraštų, kurių dar teks palaukti. Taip pat buvo aiškinama, kaip ir kodėl reikia tausoti gamtą. Mažiausiems viktoriną vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lena Budzilienė ir gimnazijos logopedė Renata Šėžienė.

Iš pat pradžių mokytoja Lena Budzilienė vaikučių klausė apie šiukšlių rūšiavimą. Džiugu, kad mažieji kaip šiukšles rūšiuoti puikiai žino. Su atliekų rūšiavimo nauda vis plačiau vaikai supažindinami jau darželyje: vyksta aplinkos tvarkymo, gražinimo akcijos, iš atliekų gaminami darbeliai. Mokytojos akcentavo, kad norėdami prisidėti prie savo planetos išsaugojimo, jau dabar privalome teisingai rūšiuoti atliekas. Kuris mokinys teisingai atsakė pirmas, paskatinimui gavo saldainį!

Vaikai žiūri filmą

Vaikai labai susidomėjo, kai prasidėjo klausimai apie paukščius, gyvenančius Lietuvoje. Dauguma vaikų apie juos žinojo viską: kur jie išskrenda ir kada sugrįžta į mūsų šalį vasaroti. Vėliau logopedė R. Šėžienė jiems parodė įdomų filmuką apie Žemę. Vaikams labai patiko! Po šio filmuko dar daugiau klausimų uždavė pedagogės. Pradinukai gausiai kėlė rankas! Atsakymai jų buvo įspūdingi! Pabaigoje jų laukė užduotys, kurias teks atlikti vėliau klasėse! Visi gavo po saldainį ir laimingi išsiskirstė į savo klases!

Viktorina mažiesiems

Trečiokų ir ketvirtokų renginys buvo pradėtas filmo apie mūsų planetą Žemę peržiūra. Žiūrovai džiaugėsi mūsų planetos didybe ir grožiu. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais, vaikai aptarė, su kokiomis problemomis, kokiais iššūkiais susiduria šiandienos mokslininkai ir visi mūsų planetos gyventojai. Vyko diskusija: „Kaip mes galėtume prisidėti prie esamos situacijos gerinimo?“ Mokiniai parodė savo išmonę ir pateikė daug vertingų pasiūlymų. Po filmo trečiokai ir ketvirtokai traukė burtus ir buvo suskirstyti į keturias komandas. Vyko viktorina. Džiugu, kad vaikai žinojo didžiąsias Lietuvos upes, giliausią ežerą, teisingai įvardijo didžiuosius miestus, lankomus objektus. Vaikai negalėjo sulaukti, kol baigsis komandai skirtas laikas, nes komandai neatsakius, į klausimą galėjo atsakyti kitos komandos ar sirgaliai. Laikas prabėgo akimirksniu.

Manome, kad Žemės diena buvo paminėta prasmingai.

Kornelija Barzdaitė, Viltė Ruzgaitė, IIIg kl.
Nuotraukos I. Pužienės ir J. Kazlienės

Šiuo metu įrašų nėra

"Juo švaresnė ugnis, tuo mažiau dūmų, juo tyresnė žmogaus meilė, tuo mažiau"
J. H. Pestalocis