Prieš akciją

Kovo 24-ą dieną viso pasaulio žmonės buvo kviečiami susivienyti ir palaikyti vieną iš svarbiausių žmonijai vertybių – laisvę. Šią dieną sukanka lygiai mėnuo nuo Rusijos invazijos Ukrainoje. Tai įvykis, kuris ne tik sukrėtė daugelį mūsų, tačiau ir parodė, kokia baisi nuo karo kenčiančių žmonių realybė.

Atsiliepdama į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimą paremti niokojamą šalį, mūsų gimnazijos bendruomenė kartu su Zarasų meno mokyklos Dusetų skyriumi taip pat prisijungė prie šios akcijos. Jos tikslas - išreikšti paramą nuo karo kenčiančiai Ukrainos šaliai ir tautai. Kiekvienas, net ir mūsų mažiausieji pradinių klasių mokiniai, nešini Ukrainos vėliavomis, kurias pasigamino patys mokiniai, žygiavo Dusetų miestelio gatve prie Nepriklausomybės paminklo. Einant tvyrojo įvairios emocijos, buvo girdėti palaikantys šūksniai. Visų mintys ir širdys buvo su Ukraina.

Prie Nepriklausomybės paminklo

Anksčiau, vasario 28 dieną, gimnazijos bendruomenė dalyvavo veiklose, skirtose palaikyti Ukrainos kovą už laisvę ir nepriklausomybę. Iš ryto jungėmės į visuotinę nuotolinę istorijos pamoką Lietuvos mokykloms, kurią vedė LŠMPS pirmininko pavaduotojas ir istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Sužinojome apie Ukrainos šimtametę istoriją, jos valstybingumo šaknis, ryšius su Lietuva, susipažinome su esama padėtimi.

Neužmerkiant akių prieš matomą neteisybę, sužimba viltis, jog gėris nugalės blogį ir pasaulyje vėl vyraus taika. Todėl mes džiaugiamės, jog turėjome galimybę prisijungti prie visų ir padėti tiesai vėl išvysti dienos šviesą.

Austėja Gaulytė, IIIg kl.
Nuotr. Vilijos Visockienės

Šiuo metu įrašų nėra

"Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame."
V. Čerčilis