Užsienio kalbos pamokėlė.

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena. Šią dieną siekiama sužavėti jaunimą kalbų margumynu, priminti kalbų mokėjimo ir mokymosi visą gyvenimą svarbą, gerinti tautų tarpusavio supratimą, puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę.

Mokiniai daug sužinojo apie užsienio šalis.

Gimnazijoje šią dieną mes, abiturientai, surengėm, smagų renginį. Patalpas papuošėme spalvingais plakatais, ant kurių brūkštelėjome po keletą prancūzų, anglų, rusų, ispanų, vokiečių, latvių kalbomis parašytų žodelių. Visa gimnazija mirgėte mirgėjo.

Saldūs prizai.

Abiturientai paruošė programą, kuria buvo siekiama atkreipti mokinių, ypač mažiausiųjų, dėmesį, kaip smagu mokėti keletą užsienio kalbų. Renginio metu mokiniai buvo skatinami susipažinti su Europos šalių specifika, plėtė savo žinias atsakinėdami į klausimus, stebėdami vaizdo įrašus. Pirmoji pertrauka buvo skirta rusų kalbai, todėl skambėjo rusiška muzika, vyko Rusijos valstybės pristatymas. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, kurioje buvo tikrinamos moksleivių rusų kalbos žinios.

Kita pertrauka buvo skirta prancūzų kalbai. Skambėjo prancūzų kalba atliekamos dainos, mokiniai gėrėjosi nuostabiais Paryžiaus vaizdais. Jiems teko trumpai pabūti vertėjais ir išversti išgirstus žodžius. Neliko abejingų pristatant anglų kalbą, nes grojo legendinė muzikos grupė „The Beatles“. Mūsų gimnazijoje anglų kalba daugeliui mokinių - pirmoji užsienio kalba, todėl susidomėjusių buvo itin daug. Paskutinis pristatymas skirtas lietuvių kalbai: visiems matyti Lietuvos vaizdai, lietuviška muzika bei viktorina. Pristatymus komentavo gimnazijos mokinių prezidentas Vilius Andriuškevičius.

Per pamokas taip pat turėjome kuo nustebinti 1-7 klasių moksleivius. Abiturientai ir keletas vienuoliktokų pasidalijome į grupeles ir vedėme 15-os minučių pamokas. Mokėme vaikus naujų prancūzų, anglų ir rusų kalbos žodžių, tikrinome jų žinias. Už teisingus atsakymus buvome paruošę saldžių prizų.

Moksleiviai liko patenkinti turiningai ir neįprastai praleista diena, namo jie grįžo su naujais įspūdžiais ir pilnomis kišenėmis čežančių saldainių.

Kristina Igliukaitė,
4gb klasė

"Melagis privalo turėti gerą atmintį."
M. F. Kvintilianas