Komandos prisistatymas.

Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinėje mokykloje balandžio 9 dieną vyko Gerumo šventė. Ten dalyvavome ir mes, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos penktos ir šeštos klasių mokiniai.

Atliekama kūrybinė užduotis.

Važiavome ne tuščiomis. Reikėjo tinkamai ir pasiruošti. Turėjome sugalvoti komandos prisistatymą, parengti velykinių darbelių parodėlę, nusivežti „plytą“ (išpuoštą dėžę) Gerumo pilies statybai.

Šioje mokykloje tai tradicinė šventė, sukviečianti visus Atvelykio šventei. Renginys prasidėjo mergaičių choro atliekamomis velykinėmis giesmėmis. Mokyklos direktorė pasveikino visus šventės dalyvius. Sveikinimo žodį tarė ir Zarasų klebonas bei LR Seimo narys A. Dumbrava.

Gerumo pilis.

Po sveikinimų prasidėjo tikra šventė. Dalis penktokų ir šeštokų buvo pakviesti dalyvauti raštingiausio 5-6 kl. mokinio konkurse. Jų buvo tikrai nemažas būrys. Likusieji salėje linksminosi, atliko įvairias užduotis.

Renginiui pasibaigus.

O užduočių laukė daug ir labai smagių. Iš pradžių turėjome sugalvoti savo komandai pavadinimą. Pasivadinome „Gerumo žiedai“, nes ir prisistatydami iš įvairiaspalvių žiedų sodinome Gerumo pievą. Tada reikėjo iš savo komandos išrinkti du mokinius, žurnalistus, kurie turėjo apklausti kitą komandą. Kuo daugiau apie ją sužinti ir vėliau visiems pristatyti. Antroji užduotis - iš plytų (jas turėjome atsivežti kiekviena komanda) statyti Gerumo pilį. Netruko ir mokyklos pirmame aukšte atsirasti didžiulė pilis. Kol vieni statė pilį, kiti galėjo pasigrožėti velykinių darbelių parodėle. Ilgai, žinoma, negalėjome užtrukti, nes jau laukė trečioji užduotis - per paskirtą laiką nupiešti pavasarį. Ketvirtoji užduotis, nors ir sunkiausia, bet pati įdomiausia. Reikėjo iš visos salės surinkti lapelius su kiekvienai komandai paskirta spalva. Juose buvo parašyti žodžių skiemenys. Mums reikėjo surinkti geltonos spalvos lapelius ir sudėlioti žodžius. Iš penkiolikos žodžių mūsų komanda sudėjo vienuolika. Visai neblogai! Sulaukę diktanto rašiusių draugų skubėjome prisistatyti. Po prisistatymo vaišinomės, šokome, ridenome margučius.

Šventės pabaigoje vyko raštingiausių mokinių apdovanojimai. Galime džiaugtis, kad mūsų Samanta Valiukaitė užėmė antrąją vietą, o šeštokės Greta Kibirkštytė ir Ligita Raugaitė buvo trečios.

Šventės metu supratome, kad už gerumą nėra nieko geriau.

Kornelija Pupeikytė, 5b klasė.
Nuotraukos Dainoros Biliūnaitės.

Numatytų renginių nėra.

"Jei geru atsilyginsi už bloga, kuo už gera atsidėkosi?"
Konfucijus