Ieva pasakoja apie savo darbelį

Pradėjęs marginti medžių lapus, laukus ir pievas nuraizgęs voratinkliais, gatves ir mūsų kiemus prinešę krūvas lapų,ruduo į mūsų gimnaziją atnešė ir labai smagią parodą „Dėdės Derliaus dovanos.“

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet pradinių klasių mokiniai iš rudens gėrybių – kaštonų, obuolių, morkų, moliūgų, lapų – gamino eksponatus parodėlei.

Dominykas su Voratinkliu

Spalio 19 dieną gimnazijos bibliotekoje mūsų mažiausieji paruošiamosios klasės vaikučiai kartu su pirmokėliais susirinko aptarti savo bei pasigrožėti kitų sukurtais darbais.

Iš pradžių skaityklos vedėja Birutė Laurinavičienė paklausė, koks dabar metų laikas. Beveik visi vaikai sušuko „Ruduo!“, tik kažkas nedrąsiai ištarė,, kad dabar ,,žiema!‘‘Na, kai šaltukas paspaudžia ir žolė pabąla nuo šalnos, tikrai galima teigti, kad mus aplankė žiema. Nuoširdžiai nusijuokę visi tęsėme šventę. Įžangai bibliotekininkė perskaitė Vytės Nemunėlio eilėraštį „Dėdė rudenėlis‘‘. Vaikai nurimę klausėsi ir laukė, kas gi bus toliau.

Ketvirtokai su mokytoja

Netrukus auklėtoja Dalia Macijauskienė pasekė pasaką. Vaikai išklausę pasaką iki galo, turėjo išvardinti visas daržoves, kurias jie girdėjo. Už kiekvieną atsakymą mokinukai gaudavo po saldainį. Pagaliau vaikai pasakė, kad tai buvo „Kaip senelis ropę rovė“ pasaka. Toliau sekė mįslių minimas. Kiek daug mūsų proseneliai sugalvojo pasakų apie daržo ir sodo gėrybes.

Pagaliau vaikučiai pristatė savo darbelius. Visiems papasakojo, kaip sugalvojo juos pagaminti ir kas jiems padėjo. Tie darbeliai patys įvairiausi, nuo kirmėlaitės iki vėžlio, nuo žuvų akvariumo iki laikrodžio. Man labiausiai atmintyje įstrigo pirmokėlės Ievos darbelis žuvų akvariumas. Paklausta kaip sugalvojo tai padaryti mergaitė atsakė: „Pamačiau per televizorių kaip akvariume plaukioja žuvelės ir panorėjau pati padaryti. Iš pradžių galvojau daryti iš morkos, bet nepavyko, todėl padariau iš gilių“.

Žinoma, tai ne vienintelis gražus darbas, jų buvo gausu. Ši derliaus paroda ypatingai unikali, išskirtinė. Dar niekad nemačiau tiek daug nuostabių vaikų darbelių tokioje parodoje.

Vismantė Sinkevičiūtė, Ig klasė.

Numatytų renginių nėra.

'Padaryti kažką teisingai užima mažiau laiko, nei paaiškinti, kodėl padarėte blogai."
Ly dėsnis