Arijaus „Linksmutis“

Ruduo jau įpusėjo. Saulė pasirodo vis rečiau. Sulaukiame ir šalnų, ir netgi sniego. Derlius jau seniai nuimtas, ir visos daržovės priglaustos rūsiuose.

Priešmokyklinukas Domantas

Mūsų gimnazijos skaitykloje, prieš pat rudens atostogas, vyko pradinukų paroda „Dėdės derliaus dovanos“. Vaikai šiai parodai ruošėsi labai atsakingai. Tėvelių pagalba jie sukūrė nuostabių darbelių, kurie vienas už kitą buvo dailesni, linksmesni ir įdomesni. Šios parodos esmė buvo atskleisti daržovių bei vaisių grožį bei kuo daugiau sužinoti apie jų naudą žmogui.

Ir kokių tik daržovių ir uogų nebuvo! Puikavosi čia moliūgai, stiprinantys imunitetą, gerinantys regėjimą bei virškinimą. Gausu buvo kopūstų, mažinančių cholesterolio kiekį, bei bulvių, kurios naudingos kaulams, kraujo spaudimui, širdžiai ir kraujotakai. Jos malšina uždegimus, gerina virškinimą. O kaip gi be cukinijų, runkelių, burokėlių, kurie valo inkstus, kraują, mažina mūsų organizmo rūgštingumą, padeda iš kepenų pašalinti toksinus bei gerina nuotaiką. Geltonavo ir svogūnai, pasižyminčių kosulį bei ausų uždegimą mažinančiomis savybėmis, ir pomidorų, kurie gerina medžiagų apykaitą ir raumens širdies darbą. Taip pat matėsi ir ryškiaspalvių paprikų bei mūsų akims labai naudingų morkų.

Smagu minti mįsles

Parodoje buvo galima pasigrožėti raudonomis  putino uogų kekėmis bei svarainiais, kurie dar nuo antikos laikų laikomi meilės ir santarvės simboliu.

Kiekvienas iš mūsų turėtų žinoti, kokių vitaminų gausu daržovėse, vaisiuose bei  uoguose ir, žinoma,  kuo daugiau jų vartoti.

Vaikai su dideliu malonumu pristatinėjo savo darbus, vardino daržoves ir patiekalus, kokius galima iš jų pagaminti. Ir visgi prasitarė, kad nemažas darbo indėlis buvo įdėtas tėvų. Mažieji labai aktyviai dalyvavo atsakinėdami, vienas po kito dalijosi savo žiniomis. Menant mįsles, kilo rankų miškas, buvo sunku juos sutramdyti, nes visi „žinojo“ atsakymą. Smagu, kad nei vienas neliko neįvertintas ir nepastebėtas. Už dalyvavimą ir aktyvų atsakinėjimą jie gavo saldžių dovanėlių. Taigi, tokios parodos išties naudingos mūsų mažiesiems. Jos skatina kūrybiškumą, domėjimąsi, bendradarbiavimą ir patraukia skaityklos lankytojų akį.

Evelina Kundavičiūtė, IIIg klasė.
Nuotraukos autorės

"Tas, kuris žino, nekalba, o tas, kuris kalba, nežino."
Lao Dzė