Sporto salėje

Kiekvienais metais rudenį pradinių klasių mokytojos Ilona Pužienė ir Lilia Semionova organizuoja Sveikatingumo dieną. Šiemet ji buvo skirta aktyviam judėjimui ir grūdinimuisi.

Mankštinamės gryname ore

Su gera nuotaika, sportiškai nusiteikę, prieš rudens atostogas, spalio pabaigoje, į gimnazijos sporto salę rinkosi priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai. Sportinė veikla buvo skirta sveikatos stiprinimui. Kūno kultūros mokytojas Valerijus Semionovas noriai sutiko pademonstruoti mankštos pratimų kompleksą, skirtą raumenų ištvermei, jėgai, vikrumui, lankstumui, kvėpavimui ugdyti. Mokiniai stengėsi vykdyti visus mokytojo nurodymus, nes tik įpratus savarankiškai ir taisyklingai mankštintis, stiprės sveikata. Pasimankštinę salėje ir atlikę įvairius pratimus, mokiniai išskubėjo į lauką. Užsiėmimus tęsė gryname ore. Sportuoti mokiniams labai patiko: žvalūs ir linksmi grįžo į klases.

Paskaitėlės apie grūdinimąsi

Po atostogų pradinių klasių mokytojos pravedė paskaitėlę apie grūdinimąsi. Tai antra sveikatingumo projekto dalis. Grūdinimasis didina atsparumą peršalimams, infekcinėms ligoms, stiprina imuninę sistemą. Mokiniams buvo demonstruojamos skaidrės ir pasakojama apie grūdinimosi priemones: orą, vandenį, saulę. Mokytojos priminė, kad grūdintis galima pradėti bet kuriuo metų laiku ir tai daryti reikia nuolat, nuosekliai ir esant sveikam. Labai svarbu ugdyti ir pažinti save, siekti, kad sveikame kūne būtų sveika siela.

Džiaugiamės, kad mokiniai įgijo elementarų supratimą apie grūdinimosi ir aktyvaus poilsio svarbą žmogui, sužinojo, kaip stiprinti kūną, grūdinti valią, lavinti protą, ugdyti ištvermę bei pasitikėjimą savo jėgomis.

Lena Budzilienė, priešmokyklinės grupės pedagogė.
Nuotr. Ilonos Pužienės

"Turi pats sužinoti, kas yra gyvenimas, o ne aklai ryti ką tau kiša kiti."
Ch. S. Puigas