Sportuoti smagu

Kad sportas – sveikata, visi žinome seniai. Tik aktyviai sportuoti kažkodėl norime ne visi. Mokiniai didelę dienos dalį praleidžia mokyklos suole arba namie prie kompiuterio. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vidas Čekas primindamas, kad aktyvus judėjimas didina pasitikėjimą savo jėgomis, mažina psichinį nuovargį bei gerina fizinę sveikatą, paskutinę dieną prieš rudens atostogas gimnazijoje suorganizavo Sveikatingumo dieną.

Viskas prasidėjo po trijų pamokų, pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti mankštintis. Per visą pertrauką jie aktyviai judėjo: darė įvairius pratimus, estafetes, žaidė. Puikiai praleido laiką ir pailsėjo nuo protinio darbo.

Pradinukų mankšta

Per penktą pamoką vyko penktų - šeštų klasių mergaičių ir berniukų kvadrato varžybos. Varžybos vyko ypač entuziastingai. Sporto salė tiesiog aidėjo nuo didžiulio triukšmo. Buvo linksmajiems patiems, sirgaliams ir mums – netruko prabėgti viena valanda. Ir visgi, tiek mergaičių tiek berniukų varžybas laimėjo šeštokai. Tad labai nuoširdžiai juos sveikiname!

Aktyviausi – pradinukai

Po penkių pamokų vyko devintų-dvyliktų klasių mergaičių tinklinio varžybos. Labai gaila, kad žaidžiančiųjų mūsų gimnazijoje sumažėjo. Kažkada tinklinio komandos garsino gimnaziją iš varžybų parveždamos nugalėtojų taures ir pirmas vietas. Dabar tesusidarė tik dvi komandos, po keturias mergaites. Abi komandos buvo mišrios. Prasidėjus žaidimui kilo klausimai, kuri komanda laimės. Vieni palaikė vieną, kiti – kitą merginų komandą. Pirmąjį kėlinį laimėjo viena komanda, antrąjį – kita. Kilo didžiulė įtampa, baimė, azartas. Abiejų komandų jėgos buvo tikrai lygios, tačiau pagaliau viskas baigėsi. Sveikiname vos dviem taškais laimėjusią komandą, kurią sudarė dešimtokės Karolina Cvetkovaitė, Simona Paužuolytė bei devintokės, šio straipsnelio autorės Simona Biveinytė ir Digna Kundavičiūtė. Taip pat sveikiname ir antrąją komandą. Dešimtokės Ieva Lapienytė, Kamilė Matiukaitė, Kornelija Pupeikytė bei aštuntokė Elzė Pimpytė žaidė tikrai šauniai.

O štai po šešių pamokų vyko devintų-dvyliktų klasių berniukų tinklinio varžybos. Ir vaikinų susidarė tik dvi komandos: vienuoliktokų ir dvyliktokų. Varžybos buvo labai įtemptas. Sveikiname laimėjusią dvyliktokų komandą, kurią sudarė Eimantas Čypas, Lukas Palivanas, Eimantas Jakovlevas ir Mangirdas Streckis. Reikia paminėti ir puikiai kovojusius vienuoliktokus, kurie taip pat labai stengėsi. Tai Dominykas Juodka, Dovydas Alaunė, Jokūbas Kuzma bei Ernestas Pimpė.

Tie, kurie dalyvavo Sveikatingumo dienoje, patyrė daug gerų emocijų ir puikiai pasportavo, o kitiems norėtųsi priminti, kad niekas kitas už jus nepasportuos ir nepasirūpins jūsų sveikata, tik jūs patys.

Simona Biveinytė, Digna Kundaičiūtė, Iga klasės mokinės.
Nuotr. Gitanos Šuminienės.

"Graži moteris patinka akims, gera – širdžiai; pirmoji yra papuošalas, antroji – lobis."
Napoleonas