Po paskutinio rato

Ir šiais mokslo metais mūsų gimnazija, paskatinta mūsų medikės Ligitos Gaulytės, prisijungė prie respublikinės akcijos „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvauja 300 šalies ugdymo įstaigų. Akcijos tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, ugdyti įprotį kuo daugiau laiko praleisti lauke aktyviai judant.

Aktyviausieji

Šiuolaikinė gyvensena ne tik neskatina vaikų judėti, bet net juos riboja. Šiandieniniai mokiniai daug laiko praleidžia sėdėdami prie televizoriaus ir kompiuterio ekranų, į mokyklą dažniausiai atvežami automobiliais. Vaikai nebeturi galimybės „išsikrauti“ ir tampa pasyvūs.

Dalyviai trasoje

Akcijoje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo, 1-6 klasių mokiniai bei pradinių klasių mokytojos. Prieš bėgimą vaikams buvo paaiškintos taisyklės, maršrutas, saugos taisyklės. Dvi savaites (09-25 iki 10-06) kiekvieną dieną per ilgąsias pertraukas mokiniai kas bėgo, kas ėjo, kiekvienas pagal savo galimybes, aplink savo gimnaziją. Vaikai bėgo neskubėdami, apžvelgdami gimnazijos teritoriją, besigrožėdami rudenėjančia gamta. Jie džiaugėsi, kad gali pabūti su draugais, atsipalaiduoti  ir linksmai praleisti laiką.

Aktyviausi buvo pradinių klasių mokiniai. Net ir nuskambėjus skambučiui, kviečiančiam į pamoką, jie dar norėjo bėgti. Vaikai į klases sugrįždavo žvalesni, linksmesni, darbingesni ir sveikai įraudusiais skruostais.

Susumavus visų klasių rezultatus paaiškėjo, jog per dvi savaites įveikti  818,188 kilometrai, arba  2479 ratai (vienas ratas – 330 m). Aktyviausieji apdovanoti „auksiniais“, „sidabriniais“ ir „bronziniais“ atminimo medaliais.

Manome, ši akcija patiko visiems dalyviams, nes daugeliui patinka bėgioti. Ji patraukli ir tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja. Jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ar sportinės aprangos. Mes visi džiaugiamės įsitraukę į šią akciją. Dėkojame Ligitai Gaulytei už tai, kad ji nuolat rūpinasi vaikų fiziniu aktyvumu ir sveika gyvensena.

I. Pužienė, J. Budzilienė, pradinių klasių mokytojos.
Nuotraukos I. Pužienės

Numatytų renginių nėra.

"Ar ne geriau būtų, užuot smerkus blogį, skleisti gėrį."
A. de Sent Egziuperi