Susitikimai, seminarai

Pradinukai su rašytoja

Kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Tryliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Susitikimo pradžia

Keturias savaites prieš Kalėdas yra Adventas – susikaupimo ir ramybės metas. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų. Mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo sukurti draudimai, papročiai ir paslaptys.

Profesorė Danguolė Mikulėnienė

Išlydėjus rudenį ir ką tik pasitikus žiemą, sulaukėme šiltos ir informatyvios šventės. Gruodžio 1 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko mokslinė konferencija „Lavinamas domesys kalbotyrai“, skirta profesionaliajai kalbotyrai aktualinti, Kazimiero Būgos paveldui – sykiu jo 138-osioms metinėms – paminėti ir Algirdo Juliaus Greimo metams įprasminti. Šį renginį suorganizuoti padėjo Zarasų krašto muziejus, Kazimiero Būgos memorialinis muziejus bei jo muziejininkas Rytis Pivoriūnas.

Vienuoliai

Adventas – tai keturias savaites trunkantis laikotarpis, kuris parengia mus švęsti Įsikūnijimo slėpinį – Dievo Žodžio atėjimą į šį pasaulį. Tai – laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Adventu prasideda naujieji liturginiai (bažnytiniai) metai, per kuriuos Bažnyčia peržvelgia visus Kristaus gyvenimo, veiklos ir atpirkimo slėpinius. Nuostabus ir sklidinas giliausios prasmės laikas, kuriame įprasminame savo kasdienybę Kristaus gimimo laukimu. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje paminėjome Advento laikotarpį.

"Jei geru atsilyginsi už bloga, kuo už gera atsidėkosi?"
Konfucijus