Susitikimai, seminarai

Ekspedicijos dalyvis L. Kasperavičius

Dauguma jaunų žmonių šiais laikais yra labai smalsūs, veiklūs ir bet kokia kaina siekia savo užsibrėžto tikslo. Galime pasidžiaugti, kad atsiranda žmonių, kurie yra labai ištikimi savo gimtajai šaliai ir be paliovos siekia atgaivinti jos praeitį, nuveikti naudingų darbų, kurie prikeltų tautos atminimą. Šių metų kovo 13 dieną į Dusetų kultūros centrą buvo atvykęs „Misija Sibiras‘17“ dalyvis Laimis Kasperavičius, kuris gimnazistams dovanojo kitokią pamoką.

Pradinukai su rašytoja

Kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Tryliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Susitikimo pradžia

Keturias savaites prieš Kalėdas yra Adventas – susikaupimo ir ramybės metas. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų. Mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo sukurti draudimai, papročiai ir paslaptys.

Profesorė Danguolė Mikulėnienė

Išlydėjus rudenį ir ką tik pasitikus žiemą, sulaukėme šiltos ir informatyvios šventės. Gruodžio 1 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko mokslinė konferencija „Lavinamas domesys kalbotyrai“, skirta profesionaliajai kalbotyrai aktualinti, Kazimiero Būgos paveldui – sykiu jo 138-osioms metinėms – paminėti ir Algirdo Juliaus Greimo metams įprasminti. Šį renginį suorganizuoti padėjo Zarasų krašto muziejus, Kazimiero Būgos memorialinis muziejus bei jo muziejininkas Rytis Pivoriūnas.

"Pats nerangiausias žmogus, jei tik neišleidžia iš akiračio tikslo, eina greičiau negu tas, kuris klaidžioja be tikslo."
G. E. Lesingas