Susitikimai, seminarai

5-6 klasių mokiniai

Vykdydami „Kokybės krepšelio“ projektą, organizavome susitikimą su knygos „Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai“ autore Neringa Vaitkute ir kalbėjomės apie šią knygą, kuri dalyvauja 2021 Metų knygos paaugliams rinkimuose. Štai ką rašo mokiniai po susitikimo:

Pasakoja Liudas Mažylis

Kovo 18 dieną mūsų gimnaziją aplankė Europos parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis. Susitikime dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai. Prisistačius, Liudas pradėjo įdomų pasakojimą apie mūsų šalies jau visai tolimą praeitį.

Belaukiant susitikimo

Knygų skaitymas – vienas iš turiningiausių laiko praleidimo būdų. Knygose glūdi senovės išmintis bei giliausi žmogaus išgyvenimai, todėl skaitydami mes laviname ir protą, ir sielą. Deja, kad ir koks puikus būtų kūrinys, kartais skaitytojams iškyla problema – prisireikia tarpininko tarp autoriaus ir skaitytojo. Juk daugelis rašytojų kuria skirtingomis kalbomis, žmogus negali perskaityti knygos jos nemokėdamas. Čia į pagalbą atskuba vertėjai. Jie įmena rašytojo mintis ir perduoda jas mums gerai pažįstama gimtąja kalba.

Rašytoja Daina Opolskaitė

Baigiantis gruodžiui mokiniai susitiko su paauglių rašytoja Daina Opolskaite. Ji yra parašiusi šešias knygas, keturios iš jų skirtos paaugliams. Rašytoja pasakojo apie savo gyvenimą, apie kūrybą, ryšį su paaugliais, kodėl pasirinko būtent tokį žanrą ir tematiką, pristatė knygas.

"Pats nerangiausias žmogus, jei tik neišleidžia iš akiračio tikslo, eina greičiau negu tas, kuris klaidžioja be tikslo."
G. E. Lesingas