R. V. Graibus (kairėje) ir A. Gusčius.

Spalio 7 d. gimnazijoje lankėsi poetas Rimgaudas Valentinas Graibus ir literatūros kritikas Alfredas Gusčius.

Ruduo. Pats spalvingiausias, bet kartu ir pats liūdniausias metų laikas. Metų laikas, kai žemė kasdien vis giliau pasineria į juodas sutemas, širdį ima spausti šviesos ilgesys.

Tačiau šią šviesą mūsų Kazimiero Būgos gimnazijai savo apsilankymu suteikė šiais metais Pauliaus Širvio premiją laimėjęs poetas Rimgaudas Valentinas Graibus bei kartu atvykęs literatūros kritikas Alfredas Gusčius.

Susitikti su poetu susirinko gausus būrys vyresnių klasių moksleivių bei poezijos mylėtojų.

Poetą pristatė ir su jo kūryba supažindino literatūros kritikas Alfredas Gusčius. Jis džiaugėsi, kad žemaičiui patikėta pristatyti aukštaičio poeziją. „Poetas Rimgaudas Valentinas Graibus išties vertas Pauliaus Širvio premijos“, - teigė kritikas.

R. V. Graibaus poezijos stilistika artima Pauliaus Širvio kūrybai. Poetas jau yra išleidęs septyniolika poezijos knygų. Naujausią knygą „Meilės temperatūra“ pristatė publikai. Meistriškai paskaitęs keletą eilėraščių apie gamtos grožį bei žmogaus prigimtį, sužavėjo klausytojus savo kūrybiškumu bei balso intonacija. Poeto eilėraščiuose atrasime humoro ir kalambūrų, paradoksų ir grynosios lyrikos, o pagrindinės temos - gamtos ir žmogaus, dviejų žmonių santykiai.

Moterų ansamblis, vadovaujamas Janinos Kaškauskienės, atliko tris dainas, kurių autorius yra Pauliaus Širvys.

Žiūrovai negailėjo plojimų dainininkėms, o ypač už paskutinę dainą, nes joms dainuoti padėjo literatūrologas Alfredas Gusčius.

Pasibaigus susitikimui, svečiai aplankė Pauliaus Širvio paminklą Dusetų miestelio parke.

Šio apsilankymo metu supratome, kad poetų Pauliaus Širvio bei Rimgaudo Valentino Graibaus sielos giminingos. Buvo smagu klausytis eilėraščių, nes visi gražūs, skirtingi, kai kurie su švelnia ironija , bet saviti...

Olita Šileikytė, 2g A klasės mokinė

Šiuo metu įrašų nėra

"Religija žmoniją labai lengva apmulkinti ir labai sunku vėl išvesti į tiesos kelią."
A. Toinbis