Vytautas V. Landsbergis
Vytautas V. Landsbergis

Rugsėjo 15 dieną Dusetų Kazimiero Būgos viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis susitikimas su rašytoju, režisieriumi, dainų autoriumi ir atlikėju Vytautu V. Landsbergiu.

Svečias padainavo dainelę
Svečias padainavo dainelę

Susitikimas prasidėjo pokalbiu apie dainuojamąją poeziją. Rašytojas mums papasakojo, jog susidomėjimas dainuojamąja poezija prasidėjo nuo Vytauto Kernagio ir ezopo kalbos. Trumpai paaiškino, kad ezopo kalba – tai alegorijomis, metaforomis, užuominomis pasakyta mintis. Ezopo kalba Lietuvoje buvo ypač populiari sovietmečiu, kai atviru tekstu ar garsiai išreikštos mintys buvo stropiai cenzūruojamos. Paprasčiau, tai kalba, kai apylankomis bandoma ką nors papasakoti.

Vytautas V. Landsbergis mums padainavo dainelę, kurią jis išmoko groti gitara septintoje klasėje. Rašytojas juokavo, kad mokėsi tik dėl to, kad patiktų mergaitėms. Tos dainelės pavadinimas buvo „Pupa“. Vytautas V. Landsbergis pamokė keletą dainų ir mus. Dainavome kartu su rašytoju, keliems vaikams už aktyvumą jis padovanojo savo kompaktinius diskus. Po smagių dainelių, svečias sakė jau sukūręs keturias knygas apie arklį Dominyką ir klausė vaikų patarimo, ką jo herojus turėtų veikti toliau – penktojoje knygoje. Tai buvo pati linksmiausia susitikimo dalis, nes moksleiviai bei visi dalyviai dalinosi smagiomis mintimis, idėjomis, siužeto vingiais bei problemomis, kurios galėtų atsirasti knygoje.

Baigiantis susitikimui
Baigiantis susitikimui

Baigiantis susitikimui svečias V. V. Landsbergis atsakė į vaikų klausimus apie jo kūrybą, bet kitiems rūpėjo sužinoti ir apie rašytojo vaikystę. Kažkas iš moksleivių paklausė: „Kai buvote vaikas, kuo norėjote būti užaugęs?“ Šis net negalvojęs atsakė, kad vaikystėje dažnai lankydavosi Kauno zoologijos sode ir visada svajodavo tapti jo direktoriumi, kad naktį galėtų visus gyvūnėlius paleisti į laisvę, nes jam buvo labai gaila šių uždarytų narvuose žvėrių.

Rašytojas užsiminė, jog spalio 17-18 dienomis Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje įvyks spektaklio „Baltas sodininkas“ premjera apie šviesaus atminimo maestro Vytautą Kernagį.

Taip pat Vytautas V. Landsbergis papasakojo, jog pirmąją pasakojimų ir anekdotų knygą „Rudnosiuko istorijos“ išspausdino tik iš antro karto, todėl mes visi neturėtume nuleisti rankų ir pasiduoti po pirmos nesėkmės.

Deja, šis susitikimas truko tik valandą, galbūt tai nėra trumpas laiko tarpas, bet su rašytoju tikrai laikas neprailgo ir visi išsiskirstė kupini geros nuotaikos ir energijos.

Vismantė Sinkevičiūtė,
Greta Stankevičiūtė, 8kl.
Nuotr. E. Gažiuvienės

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Dykaduoniai visada dideli plepiai: kuo mažiau galvoji, tuo daugiau kalbi."
Š. Monteskjė

Orai