Vienuoliai

Adventas – tai keturias savaites trunkantis laikotarpis, kuris parengia mus švęsti Įsikūnijimo slėpinį – Dievo Žodžio atėjimą į šį pasaulį. Tai – laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Adventu prasideda naujieji liturginiai (bažnytiniai) metai, per kuriuos Bažnyčia peržvelgia visus Kristaus gyvenimo, veiklos ir atpirkimo slėpinius. Nuostabus ir sklidinas giliausios prasmės laikas, kuriame įprasminame savo kasdienybę Kristaus gimimo laukimu. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje paminėjome Advento laikotarpį.

Ketvirtokų pasirodymas

Į gimnaziją užsuko Tiberiados bendruomenės vienuoliai iš Baltriškių. Šį kartą susitikome su broliais Vidu ir Jonu iš Latvijos bei „pusbroliu“ Antanu. Antanas nėra vienuolis, jis tik metams atvyko pas brolius, kad sustiprintų savo tikėjimą.

Susitikimas su dvyliktokais

Visos klasės turėjo laiko pabūti su vienuoliais. Susitikimą pradėjo šių eilučių autorė, pacituodama ištrauką apie Jėzaus gimtadienį. Istorija verta dėmesio, nes joje atskleidžiama žmogaus sumaterialėjusi pusė, kada per Kalėdas užmirštama švęsti tikrąją šventę, Jėzaus gimtadienį. Kaip visada, vienuolius stebino pradinukai. Kiekviena klasė suvaidino po mažą spektakliuką imituodami visų keturių savaičių Advento skaitinius. Paskui prasidėjo jauki ir labai įdomi diskusija su vienuoliais apie tai, kaip šv.Kalėdoms ruošiasi vienuoliai ir kaip mokiniai. Vienuoliai meldžiasi, šviečia visuomenę, stengiasi apvalyti širdį, išpažinti nuodėmes. Vaikai irgi pasakojo ruošimąsi šventėms. Jiems Kalėdos asocijuojasi su gerais darbais, tačiau jie nepamiršta sotaus Kūčių stalo bei dovanų po eglute. Tiek brolis Jonas, tiek Vidas paaiškino vaikams, kaip reikia „paruošti širdį“ šioms šventėms, juk šv. Kalėdos – Dievo gimtadienis. O Adventas – laikas būti kartu. Taip pat vaikai sugiedojo giesmę, pašoko su vienuoliais, bendravo drąsiai, nesigėdydami, atvirai bei buvo apdovanoti kryželiais.

Kalba broliai

Su vyresniaisiais mokiniais vienuoliai aptarė kiek kitokias temas. Kalbėjome apie meilę, kaip kiekvienas suprantame ją. Ką kiekvienam reiškia mylėti. Supratome, kad meilė nėra tik jausmai. Meilė – tai atsakomybė, rūpestis, tai dovana kitam žmogui. Diskutavome apie tai, kaip reikia įsileisti Dievą į savo gyvenimą. Gilinome supratimą apie tai, kad Dievas yra draugas, draugas kiekvienam, kuris nori jį turėti savo širdyje. Antanas papasakojo apie vienuolių rutiną vienuolyne. Taip pat vienuolis Vidas papasakojo savo istoriją, kaip jis rado Dievą. Tai buvo skaudi jo gyvenimo istorija, kada jo tėtis pradėjo gerti, bet tik sūnaus tikėjimas, maldos atvėrė tėčiui akis.

Džiugu, kad kiekvienais metais vienuoliai prisimena mūsų gimnaziją ir grįžta čia vis su nauja patirtimi, pojūčiais, apmąstymais bei patarimais. Mes tai labai vertiname ir esame jiems dėkingi už tai. Advento laikotarpiu pamąstykime, ką mums reiškia šeima, meilė, įsileiskime Dievą į savo gyvenimą ir pajauskime didesnę pilnatvę bei tikrąją Kalėdų šventės nuotaiką.

Kornelija PUPEIKYTĖ, IVg kl.

Numatytų renginių nėra.

"Kas save niekina, tas vis tiek gerbia save kaip niekintoją."
F. Nyčė