Susitikimo pradžia

Keturias savaites prieš Kalėdas yra Adventas – susikaupimo ir ramybės metas. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų. Mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo sukurti draudimai, papročiai ir paslaptys.

Pirmokėliai laukia Kalėdų

Gruodžio pabaigoje mūsų gimnaziją aplankė Tiberiados bendruomenės nariai. Šios brolijos nariams būdingas dėmesys broliškam gyvenimui, jo kokybei, pasitikėjimas, pranciškoniško gyvenimo būdo populiarinimas. Pasak brolio Marko, Baltriškės čia gyvenantiems vienuoliams – visiškas atsiskyrimas, bet evangeliškas. Jų gyvenime svarbiausia pasidalinti džiaugsmu, malda, būti sklidiniems malonės, taikos, ramybės, noro priimti žmones, ypač jaunimą ir šeimas.

Jau tapo tradicija, kai prieš šv. Kalėdas bei Velykas sulaukiame svečių iš Baltriškių vienuolyno. Mus aplankė broliai  Egidijus ir Gonzagas, kuris yra atvykęs iš Prancūzijos. Su savimi pasiėmė, kaip jie vadina, pusbrolį Paulių, pasaulietį, jau trečią mėnesį gyvenantį kartu su broliais.

Vienuoliai

Gimnazijos skaitykloje vyko susitikimai su pirmų-dešimtų klasių mokiniais. Brolis Egidijus mums papasakojo apie advento ir Kalėdų šventės prasmę. Jis kalbėjo, kad šis laikotarpis nėra vien dovanos, maistas ar atostogos, ką nuolat reklamuoja per televiziją. Svarbiausi –  suvokimas, kad artimieji, bendravimas su jais yra pati geriausia dovana. Taip pat nepamiršti ir atleidimo. Reikia visiems tai suprasti – tada bus daug mažiau pykčių ir daug daugiau susitaikymų.

Po brolio Egidijaus pasakojimų pasaulietis Paulius prabilo apie savo krikščioniškąją patirtį. Jis pasakojo, kaip artimiau pradėjo bendrauti su Dievu, ką tada jautė ir kaip pirmą kartą kaunietis apsilankė Tiberiados bendruomenėje. Po šio pasakojimo visi gavome pakvietimą Naujuosius Metus pasitikti kitaip. Kaip ir kiekvienais metais, Baltriškių vienuolynas laukia jaunimo būtent šiuo metų laikotarpiu, kad parodytų, jog galima ir visai kitaip sutikti Naujuosius Metus.

Tad mielai kviečiame ir Jus visus apsilankyti naujųjų metų stovykloje, galbūt šiais metais nebepavyks, bet juk visada būna kitas kartas.

Vismantė SINKEVIČIŪTĖ, IIg klasė.
Nuotr. autorės

"Jei geru atsilyginsi už bloga, kuo už gera atsidėkosi?"
Konfucijus