,,Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.‘‘

Jogaila Morkūnas

Pirmoji gruodžio savaitė buvo ypatingai užimta ir įdomi gimnazistams. Mokykloje ne tik šurmuliavo kalėdinė mugė, sužibo eglutė, bet čia apsilankė ir du svečiai iš projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ Dusetų kultūros centro salėje su 6-12 klasių mokiniais susitiko renginių organizatorius, laidų vedėjas, verslininkas Jogaila Morkūnas bei žurnalistas, rašytojas, laidų vedėjas, Laisvės TV įkūrėjas Andrius Tapinas.

Abu susitikimai buvo ir panašūs, ir skirtingi. Svečiai dalijosi savo paauglystės istorijomis, atsiminimais iš mokyklos laikų. Pasakojo situacijas, kurios padėjo jiems atsidurti ten, kur yra dabar. Jogaila Morkūnas teigė, kad mokykla buvo vieta, kur jis gavo tik jam įdomių žinių. Jis teigė, jog nereikia stengtis išmokti viską – reikia atsirinkti, ko tikrai prireiks ateityje ir stengtis tobulinti tai,  ką moki geriausiai. „Kiekvieną rytą sakydavau, kad noriu eiti į mokyklą, nes troškau naujų žinių, norėjau susitikti su draugais, su protingesniais už mane žmonėmis – mokytojais“, – sau įprasta greitakalbe žodžius bėrė J. Morkūnas. Televizijos pramogų verslo atstovas prisipažino, kad nesistengė prikimšti galvos istorinėmis datomis, chemijos, fizikos, matematikos formulėmis. Svarbu, anot jo, žinoti bendrus dėsnius, principus, suvokti visuomenės raidos tendencijas. Taip pat, kad reikia turėti viziją, svajonę ir jos siekti iš visų jėgų, įsivaizduoti ją vienu žingsneliu aukščiau, pvz.: jei nori būti aktoriumi, įsivaizduok save Hollywood‘e.

Andrius Tapinas su šeštokais

Kitas svečias Andrius Tapinas didelį dėmesį skyrė užsienio kalbų, ypač anglų, mokėjimui, įvardijo tai kaip duris perspektyvoms atveriančią  priemonę. Žurnalistas pasakojo, jog savo svajonės išsipildymo – turėti intelektualų televizijos žaidimą – laukė ilgiau nei dešimtmetį, bet niekada nepasidavė ir nenuleido rankų, todėl visi turime suprasti, kad ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Puikiai bendraudamas su auditorija, priversdamas visus ir juoktis, ir klausyti susidomėjus, svečias  kalbėjo apie patriotizmą, knygų svarbą. Kalbėdamas apie savo projektus, tokius kaip televizijos projektas „Auksinis Protas“ ar pasisekimo sulaukusios knygos jis pabrėžė: „Džiaugiuosi, kad visa tai darau Lietuvoje.” Reikia įdėti daug darbo, pastangų ir jėgų, eiti pirmyn ir „nesustoti daužyti galvą į sieną, kol prasimuš skylė“.

Dėkojame svečiams, nes susitikimai suteikė motyvacijos, padrąsino siekti savųjų tikslų ir svajonių.

Jau ne vienerius metus mūsų gimnazija bandė dalyvauti projekte ,,Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.“  ir pagaliau šie metai buvo sėkmingi. Šio projekto dėka iki vasario mėnesio mus aplankys dar dvi žymios asmenybės, skirs savo laiką mums. Tikimės, jog ateinantys susitikimai taip pat bus įdomūs, paskatinantys, padrąsinantys ir įkvepiantys.

Greta STANKEVIČIŪTĖ, IIIg klasė

Numatytų renginių nėra.

"Melagis privalo turėti gerą atmintį."
M. F. Kvintilianas