Urtė Neniškytė
Urtė Neniškytė

Mūsų gimnazija šiemet dalyvauja projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Projekto dalyviai lankosi mokyklose su mokiniais kalbėti apie pilietiškumą, galimybes visiems prisidėti prie valstybės kūrimo, padrąsinti, sprendžiant jauniems žmonėms rūpimus klausimus, įkvėpti karjeros galimybėms, palaikyti jų motyvaciją mokytis ir siekti aukščiausių tikslų. Neuromokslininkė Urtė Neniškytė – tai trečias projekto dalyvis, apsilankęs mūsų gimnazijoje.

Įdomu klausytis
Įdomu klausytis

Kovo pirmą dieną vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo susitikime su biochemijos mokslų daktare, neuromokslininke Urte Neniškyte. Ji pripažinta tarptautiniu mastu, dirbusi geriausiose Europos laboratorijose, įgijusi daktaro laipsnį Kembridžo universitete ir po užsienyje praleistų aštuonerių metų grįžusi dirbti į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą. Susitikimo metu sužinojome, kad ji kilusi iš chemikų šeimos, baigusi Vilniaus licėjų nesunkiai apsisprendė studijas rinkti senajame Vilniaus universitete. „Dar studijuodama biochemijos bakalaurą Vilniaus universitete, pamenu, norėjau pagal savo įsivaizdavimą būti „tikra“ mokslininkė – dirbti sau viena. Ir kai man sakydavo, kad dabarties mokslininkui privalu būti komunikabiliu žmogumi, manydavau, kad to visai nereikia“, – kalbėjo viešnia.

Energinga, mielai bendraujanti, daug besišypsanti jauna moteris motyvavo mūsų gimnazijos mokinius gyvenime siekti daugiau ir davė daug naudingų patarimų, kaip tinkamai pasirinkti studijas. Patarė studijuoti tai, kas patinka mums, o ne mūsų tėvams. Ji gimnazistus drąsino nebijoti gal net metus, kitus nesirinkti studijų, jei tikrai nežinai, ko nori. Ragino nebijoti išvykti į užsienį, nors, aišku, kad tai yra nelengva ir gali būti didelis iššūkis. Mokslininkė stažavosi tarptautiniuose gyvybės mokslų institutuose ir džiaugiasi, kad įgytas naujas žinias atvežė į Lietuvą. Urtė Neniškytė akcentavo, kad labai svarbu siekti savo svajonių. Pati ji apie mokslininkės darbą svajojo nuo šeštos klasės ir tikina, kad nuoširdžiai džiaugiasi, jog dirba darbą, kuris jai yra be galo įdomus.

Mokiniai kabinetą paliko su šypsenomis veiduose, todėl, manau, susitikimas visiems patiko. Jie sutiko su viešnios nuomone, kad mes laiko turime dar labai daug ir galime viską išbandyti.

Nuoširdžiai norime padėkoti mokslininkei, kuri savo idėjomis, vertybėmis, veikla mus įkvepia, diktuoja kryptį, lemia mūsų kasdienius pasirinkimus, keičia šalį ir visuomenę.

Akvilė Semionovaitė, IIg kl.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Tiek pasakėčia, tiek gyvenimas vertinamas ne už ilgumą, o už turinį."
Seneka

Orai