Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka

Gruodžio viduryje į gimnaziją tikybos mokytojos Virginijos Markevičienės kvietimu atvyko neįprasti svečiai. Tai Tiberiados broliai vienuoliai Ivanas ir Pranciškus, kurie šiuo metu gyvena Baltriškių kaime, esančiame netoli Dusetų.

Nuo pat ryto svečiavęsi broliai susitiko su mokytojais bei mokiniais. Apsilankė ir sporto salėje, kur tą dieną šurmuliavo tradicinė kalėdinė mugė. Malonu ir gera buvo juos matyti. Klasėse susitikę su mokiniais jie liudijo savo tikėjimą, pasakojo apie dienotvarkę, maldos dovaną, atskleidė gyvenimo kaime kasdienybę, kalbėjo apie savo darbus. Mokiniai sužinojo, kad pagrindinė brolijos misija yra darbas su jaunimu bei šeimomis.

Papietavę visi norintys susitikti su vienuoliais rinkosi Kazimiero Būgos bibliotekoje. Iš šio susitikimo įsimintiniausia liko tai, kad vienuoliai visus mokė ir kvietė Dievą pajusti tyloje. Joje yra pilnatvė, šį lobį turėdami, mes nesame vieni. Tikėjimą stipriname tyla, ji padeda rasti ryšį su Dievu. Taip pat labai svarbu melstis, rasti tinkamą būdą, kad galėtume gyventi su Dievu, nes tik Jo dėka gyvenimas tampa spalvingas. Visi liko sužavėti tokiu laisvu brolių vienuolių bendravimu su mokiniais.

Man buvo be galo įdomu ir naudinga, iš kitų mokinių ir mokytojų veidų supratau, kad ir jiems buvo įdomu. Smagu jų klausytis, įdomūs buvo ir jų atsakymai į klausimus. O klausimų buvo tikrai nemažai. Visada buvau tikinti, bet dabar tas tikėjimas sustiprėjo, o tą dieną pabendravusi su vienuoliais, pasijaučiau visiškai kitaip. Susitikimą baigėme malda. Susėdę ratu prieš kryžių, persižegnojome ir pradėjome melstis. Pasimeldę mes jiems nuoširdžiai padėkojome, o jie mums įteikė dovanų. Tai buvo malda „Pjūties šeimininkui“.

Pabuvome su broliais tik valandą, bet mielai išbūčiau su jais visą dieną ar net ilgiau, JIE – neapsakomas pavyzdys mums visiems!

Gabrielė Grižaitė, 8 klasės mokinė.
Nuotr. Rimos Survilaitės

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kuklus ir be turto linksmas, pasipūtęs ir su turtais niūrus."
Kinų patarlė

Orai