Parodą atidarant.

Grupei Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos gimnazistų pilką kasdienybę praskaidrino išvyka į VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centrą. Ši mokykla rengia baldžius, apdailininkus, mūrininkus-betonuotojus, stalius bei statybos verslo paslaugų tiekėjus. Išvykos tikslas – susipažinti su mokykla, daugiau sužinoti apie mokyklos teikiamas studijų programas, atidaryti mūsų mokinių dailės darbų parodą bei sužaisti draugiškas tinklinio varžybas su būsimais statybininkais.

Merginų tinklinio komanda su treneriu Vidu Čeku.

Mus pasitiko draugiškai nusiteikę mokyklos vadovai bei mokytojai. Jie trumpai papasakojo apie mokyklą, parodė modernią mokymo bazę: už ES investicinių fondų lėšas įrengtas ir aprūpintas reikalinga įranga dailidžių, mūro darbų, betonavimo dirbtuves. Stebėjomės galingomis medžio apdirbimo staklėmis, įrengta ventiliacijos sistema.

Kad mokykla turi puikią valgyklą netrukome įsitikinti joje apsilankę ir sočiai papietavę.

Vaikinų tinklinio komanda.

Antrojo aukšto fojė jau puikavosi mūsų gimnazistų darbai, sukuriantys ypatingą, palankią poilsiui atmosferą. Dailės mokytojai Svetlana Raugienė ir Eugenijus Raugas atrinko kaip tik tokius piešinius, kuriuose atsispindėjo architektūriniai motyvai.

Į visus susirinkusius kreipėsi susitikimo iniciatorė, bendrojo lavinimo skyriaus vedėja Alma Briedienė. Ji džiaugėsi, kad spalvingi piešiniai papuošė jų fojė.

Įdomu buvo klausytis apie statybininko profesiją.

„Ši paroda yra geriausias įrodymas, kad Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokiniai neleidžia tinginiauti sielai, nes tingėdama ji nebepastebi grožio“ – sakė dusetiškių vardu kalbėjusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Normantienė. Ji kvietė visus ieškoti tiesos ir gėrio atvira širdimi, o prisiminimui padovanojo mokinių paveikslą bei keletą knygų apie Dusetas. Jos žodžius palydėjo merginų atliekamos dainos.

Po parodos atidarymo prasidėjusios draugiškos tinklinio varžybos sukvietė gausų būrį žiūrovų. Kadangi statybininkų centre mokosi tik vaikinai, todėl jų mokyklai atstovavo Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos merginos. Mūsų merginos kovėsi narsiai ir priešininkes įveikė.

Smaguriaujant sportininkų uždirbtą tortą.

Rungtynių pradžia vaikinų komandai nežadėjo pergalės. Sirgalių ir žaidėjų emocionalumas trykšte tryško. Sakoma, kad namuose ir sienos padeda. Šįkart šis posakis nepasitvirtino: viena, kita varžovų klaida – ir pergalė gimnazistų pusėje. Padėkos žodžiai, tortai kiekvienai komandai vainikavo rungtynes.

Draugiškas pabendravimas prie arbatos puodelio smaguriaujant sportininkų uždirbtą tortą, šypsenos ir atsisveikinimas iki kito karto. Namo grįžome su dainomis ir pakilia nuotaika.

Ši išvyka į Vilnių – puiki galimybė pabendrauti, užmegzti pažintis, pasidalinti mintimis. Ji suteikė mokiniams galimybę tiesiogiai gauti informaciją apie vieną paklausiausių – statybininko profesiją. Norisi tikėti, kad gauta informacija nepasiliks tik tarp vykusių gimnazistų, o pasklis plačiau.

Šiuo metu įrašų nėra

"Dykaduoniai visada dideli plepiai: kuo mažiau galvoji, tuo daugiau kalbi."
Š. Monteskjė