Susipažįstame

Penktadienį su tikybos mokytoja Rima Pūžaite svečiavomės Baltriškėse, pas vienuolius. Važiuoti iki Baltriškių vairuotojui buvo išties nemenkas iššūkis, kadangi oro sąlygos tikrai nedžiugino. Žvelgiant pro autobuso langą, buvo galima išvysti gražų žiemos peizažą, lengvas ir purus sniegas apgaubė visą žemę ir visus džiugino ilgai laukta žiema.

Diskusijos

Šiaip ne taip pasiekusius Baltriškes, vienuolių buvome pasitikti labai draugiškai. Susėdome prie stalo, kiekvienas prisistatėme, papasakojome kuo užsiimame, ką mėgstame. Susipažinome su Tiberiados bendruomenės – katalikiškos vienuolių brolijos nariais iš Belgijos, kurie čia nuolat gyvena nuo 2001 metų. Baltriškės čia gyvenantiems vienuoliams – visiškas atsiskyrimas, bet evangeliškas. Jų gyvenimuose svarbiausia pasidalinti džiaugsmu, malda, būti sklidiniems malonės, taikos, ramybės, noro priimti žmones, ypač jaunimą ir šeimas. Pasišnekučiavę, pajuokavę, pradėjome šnekėtis temomis apie Dievą, kurios mums šiuo metu išties naudingos, kadangi šiais mokslo metais ruošiamės priimti Sutvirtinimo sakramentą. Diskutuoti su vienuoliais buvo tikrai įdomu, nes su jais galėjome bendrauti kaip su bendraamžiais. Jie mėgsta pajuokauti, pateikia pavyzdžius šmaikščiai, linksmai. Taip jie mus daug labiau sudomino. Pasikalbėję, ėjome per miestelį iki vienuolių svečių namelio. Vienas iš vienuolių atvažiavo su traktoriumi, o kitas paaiškino, jog jiems reikia pagalbos suvežti malkas. Nieko nelaukdami ėmėmės dirbo. Pabaigę visus darbus, grįžome atgal. Ten buvome pasitikti su karšta arbata, apie kurią, po sunkaus darbo lauke, visi tikrai svajojome. Pasitaisę po arbatos puodelį, buvome pakviesti užlipti į antrą aukštą, į svečių kampelį. Užėjome į nedidelę salę, kurioje buvo pagalvių, antklodžių, kilimėlių. Jaukiai įsitaisę, gurkšnodami karštą arbatą tęsėme diskusijas su vienuoliu apie sutvirtinimą. Kalbėjomės apie vienuolių įsikūrimą Baltriškėse. Sužinojome, kad Lietuva vienuolių dėmesį patraukė prieš daugiau nei dvidešimt metų, kada Belgijoje svečiavęsi keli lietuvaičiai, pakvietę į svečius belgus vienuolius. Atvykę į Lietuvą belgai liko sužavėti mūsų gamta, todėl nusprendė čia įsikurti gyventi miškų glūdumoje. Palietėme ir dar daug kitų temų. Po valandos diskusijų, poilsio, nusileidome į vietą, kur vienuoliai meldžiasi. Ten 10 minučių skyrėme savo mintims visiškoje tyloje. Tai mums buvo lyg meditacija, kadangi po to jautėmės labai pailsėję. Likome be galo patenkinti ir, manau, kad pas vienuolius lankysimės dar ne kartą.

Augustinas Liorentas, Ig klasė.
Nuotr. Marko Jarmalavičiaus

"Kad pasimokytum iš savo klaidų, pirmiausia reikia suvokti, kad jas darai."
Filo dėsnis