Pasakoja Liudas Mažylis
Pasakoja Liudas Mažylis

Kovo 18 dieną mūsų gimnaziją aplankė Europos parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis. Susitikime dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai. Prisistačius, Liudas pradėjo įdomų pasakojimą apie mūsų šalies jau visai tolimą praeitį.

Profesorius išsamiai kalbėjo apie Lietuvos istorijos įvykius tarpukariu, daug dėmesio skyrė 1918-iesiems, kada Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Pasakojo daug, tačiau labiausiai įsiminė pasakojimas apie tai, kas vyko prieš Vasario šešioliktosios akto pasirašymą. O vyko tikrai nemažai. Lietuviai ilgai ir sudėtingai tarėsi su daugeliu šalių dėl savo šalies nepriklausomybės paskelbimo, tačiau daugelis šalių tuo metu nedrįso paprieštarauti carinei Rusijai. Nepabūgo tik kelios šalys, įskaitant Vokietiją. Buvo daug aptarinėjama dėl šio svarbaus žingsnio, lietuviai daug kartų turėjo vykti į Vokietiją dėl visokiausių smulkmenų, spragų, kad viskas būtų tobula. Nepriklausomybės aktas nebuvo pasirašytas taip paprastai, kaip daugeliui gali atrodyti.

Nepriklausomybės akto kopija su autografu
Nepriklausomybės akto kopija su autografu

Susitikimas buvo labai įdomus, nes nedaugelis žinojo, kad europarlamentaras turi chemiko išsilavinimą. Įdomu buvo išgirsti apie dabartinį profesoriaus susidomėjimą istorija, apie svarbiausio Lietuvai dokumento paiešką, kad belaukiant valstybės šimtmečio, 2017 metų kovo 29 dieną Berlyne buvo jo surastas ilgą laiką nežinia kur dingęs Vasario 16-osios akto originalas lietuvių ir vokiečių kalbomis su dvidešimčia signatarų parašų. Svečio pasakojimas pasirodė labai naudingas, nes sužinojome apie savo studijas, darbą įvairiose įstaigose ir Europos Parlamente. Išgirdome tikrai daug dar mums negirdėtų dalykų.

Liudo Mažylio knyga „Fuksai Europoje“
Liudo Mažylio knyga „Fuksai Europoje“

Džiaugiamės mūsų gimnazijai pavyko pasinaudoti proga išgirsti apie Lietuvos nepriklausomybės Akto svarbą, jo ieškojimo ir suradimo istoriją, apie šiandienos ES aktualijas. Dėkojame profesoriui Liudui Mažyliui už bendrystę ir padovanotą Nepriklausomybės Akto kopiją su autografu bei knygą „Fuksai Europoje“. Tikimės, kad tai nebuvo jo paskutinis  apsilankymas mūsų krašte.

Markas Jarmalavičius, Ig kl.
Nuotraukos Dalios Deinienės, Rimanto Garuolio.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kvailiai nelaistomi, jie auga patys."
T. Fuleris

Orai