Šventės atidarymas

Netruko prabėgti mokslo metai. Jiems baigiantis mokytojos G. Žukauskienė, S. Gilienė ir D. Šileikienė suorganizavo smagią „Miško šventę“, kuri vyko  Jaskoniškėse, Smalinyčios stovyklavietėje. Nors ir nelabai gausiai, bet puikiai nusiteikę mokiniai su savo auklėtojomis nepatingėjo atvykti ir dalyvauti.

Šventę pradėjo renginio svečiai – miškininkai. Jie trumpai pakalbėjo apie miškus, apie jų naudą kiekvienam žmogui bei mūsų visų daromą jiems žalą.

Kiekviena komanda turėjo  įsirengti stovyklavietę: pasistatyti palapinę, pakabinti  plakatą „Medis – gyvas“. Plakatus vertino dailės mokytojai. Geriausiais dailininkais pripažinti Simona Paužolytė (6a kl.) , Kamilė Matiukaitė bei Ieva Lapienytė (6b kl.)

Gamtos tyrimai

Vėliau vyko orientacinės varžybos. Komandą sudarė  5 nariai. Orientacinių varžybų metu mokinių  atliko užduotis, reikalausiančias sumanumo, vikrumo ir ekologinių žinių.  Jie turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, nustatyti azimutą, stebėti pelkę, atpažinti augalus, medžius. Paaiškėjo, kad geriausiai augalus pažįsta Lukas Sidaravičius (5b kl.) bei Domantė Slapšinskaitė (2gB kl.). Šiose varžybose geriausiai sekėsi 2gB klasės komandai.

Penktokėliai dalyvavo rašinuko konkurse. Stebėti mišką, išgirsti ir atpažinti  garsus bei  aprašyti augalus geriausiai pavyko  Monikai  Šarkovaitei bei Mantui Bražiūnui.

Penktokai pietauja

Po orientacinių  varžybų mokiniai buvo pavargę, tad visi sėdo prie pietų stalo. Stovyklavietėje buvo kūrenamas laužas, todėl kai kurie dalyviai galėjo keptis dešreles, duoną.

Po pietų mokinių laukė viena iš įdomiausių užduočių „Miško paklotė“. Iš kiekvienos komandos dalyvavo po 3 narius. Jie turėjo užrištomis akimis ir basomis kojomis atspėti, ant ko stovi. Buvo net kelios skirtingos  paklotės: pušų ir eglių kankorėžių, medžio žievių, samanų, šieno, spyglių.

Daug emocijų sulaukė  šliaužimas virve. Ir vėl geriausiai pasirodė 1gB klasė. Virvės  traukimo rungtyje privalėjo dalyvauti ir klasės auklėtojos. Žemesnių klasių tarpe nugalėjo 6a klasės komanda, o vyresniųjų - 1gB klasės mokiniai. Taigi susumavus visus balus paaiškėjo, kad visose rungtyse sėkmė lydėjo  1gB klasę. Sveikiname juos su pergale!

Tai buvo puiki šventė visiems: ir mokiniams, ir mokytojams. Tačiau ši šventė nebūtų įvykusi be organizatorių. Tad, ačiū mokytojams už puikiai surengtą žygį į Jaskoniškių mišką ir smagiai praleistą laiką. Tikimės, kad šis žygis nebuvo paskutinis ir taps tradicine moklo metų baigimo švente.

Aistė Matiukaitė,
Gaudvilė Juodkaitė, 1gA kl.

Šiuo metu įrašų nėra

"Patys takelio nesuranda, o kitiems kelią rodo."
K. Enijus