Vieniems tai pirma, kitiems – paskutinė Rugsėjo 1-osios šventė gimnazijoje.
Ar matai, ar girdi? Tai ne obels žiedas nukrito. Tyliai, nepaliestas nė menkiausio vėjelio, nukrito pageltęs medžio lapas. Ar tai jau ženklas, jog atėjo darbymetis? Darbų pradžia kiekvienam šalies moksleiviui? Bet kai mokyklinis varpelis suskambėjo, abejonių neliko: naujieji mokslo metai jau čia.

Palikom saulėtas vasaros dienas, gal kiek neįprastus darbus, svajones...

Rugsėjis dovanoja prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Tai diena, kuomet atsiveria nelengvas, tačiau jaudinantis pažinimo kelias į atsinaujinimą, kūrybą, žinojimą, naujas idėjas, tobulėjimą. Pirmokėliams jis sužadina  viltis ir kelia nerimą, o abiturientams  primena, kad šioje gimnazijoje  rugsėjis paskutinis.

Jaukiame gimnazijos kiemelyje aštuoniolika pirmokėlių, juos atlydėjusius abiturientus ir visus susirinkusius pasitiko ir sveikino gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma: „Pradedant naujuosius mokslo metus noriu visiems mokiniams palinkėti  atkaklumo, visur ir visada siekti tik aukščiausios kokybės, nes nuo to, ką ir kaip Jūs išmoksite, priklausys visa Jūsų ateitis.“

Nešykštėjo nuoširdžių palinkėjimų Zarasų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas  Algimantas Cibulskis, LR  Seimo nario Algimanto Dumbravos padėjėja  Julija  Goštautaitė-Adomavičienė, Dusetų krašto garbės pilietis Donatas Čepukas bei gimnazijos tarybos pirmininkas Aurimas Kuzma. Prie visų sveikinimų prisidėjo  Antalieptės seniūnas Arvidas Saulius bei mūsų miestelio  seniūnas    Saulius Kėblys.

Pirmokams geros pradžios, visiems smagių akimirkų mokykloje, abiturientams ypatingo noro mokytis, o mokytojams daug kantrybės ir supratimo linkėjo  gimnazijos mokinių prezidentas Rokas Staškevičius.

Pagaliau į visus kreipėsi  abiturientai Austėja Raugaitė, Gerda Juškaitė, Aivaras Kuzma: „Šiandien pirmąkart pajutome, koks  tas negailestingas laikas ir kaip greit jis lekia. Rodos, dar vakar linksmai kumščiavomės bendraklasių būrelyje, su pagarba žvelgdami į vyresnius už save,  o štai jau patys esame tie vyriausi, čia sutinkantys paskutinį rugsėjį.“

Kaip ir dera vyriausiems, pirmokėlius kvietė būti  išradingus, smalsius ir stropius.

Po gausos sveikinimų bei kalbų  visi sugužėjome į klases. Daug ką turėjome pasakyti, papasakoti, išklausyti.

Baigėsi neeilinė diena. Norisi šia proga priminti kinų patarlę: „Ne stebuklas skraidyti ore ar bristi vandeniu. Tikrasis stebuklas – vaikščioti žeme.“

Taigi tvirtų žingsnių, gilių pėdų, įspaustų į mūsų žemę!

Viltė Rimdeikaitė, 2gb kl. mokinė.
Nuotraukos Alvydo Stausko.

Šiuo metu įrašų nėra

"Patys takelio nesuranda, o kitiems kelią rodo."
K. Enijus