Įžengia abiturientai ir pirmokai.

Dar vienas rugsėjis pasibeldė į mokytojų ir mokinių širdis. Mokyklinio varpelio aidas vėl sukvietė mokinius į klases...  Pačių mažiausiųjų – pirmokėlių – vadovėliuose jau bunda raidės, o abiturientai pasitinka paskutinį mokyklinį rugsėjį. Regis, visai neseniai abiturientus su liūdesio gaidele ir gražiais palinkėjimais išleidome į gyvenimo kelią, o dabar jau šypsomės kitiems.

Dvidešimt nedrąsių Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos pirmokų susirinko į Mokslo metų pradžios šventę.

„Labas rytas rugsėjui. Labas rytas mokytojui, jaunam ir žilstelėjusiam. Labas rytas mokiniui, mažam ir paūgėjusiam. Labas rytas tą mokinį atlydėjusiam tėčiui, mamai, močiutei, globėjui ir kiekvienam į šventę atėjusiam“,- taip sveikinosi šventės vedėjai Kamilė ir Rytis su visais Dusetų kultūros centre saulėtą rugsėjo trečiosios rytmetį.

Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“ mokslo metų pradžią paskelbė gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma. Pirmokams jis linkėjo geros pradžios, abiturientams ypatingo noro mokytis, visiems smagių akimirkų mokykloje, o mokytojams – sveikatos ir mokinių pagarbos.

Į visus, linkėdamas geros pradžios, kreipėsi Zarasų rajono tarybos narys Rimvydas Podolskis. Kiekvienam pirmokui jis įteikė „Saugaus pirmoko pasą“. Tikimės, surašyti patarimai padės jiems jaustis saugiau.

Dusetų krašto garbės pilietis Donatas Čepukas kalbėjo apie visus vienijantį nepakartojamą laukimo jausmą. Tik koks jis skirtingas pirmokui ir abiturientui. Taip pat visus sveikino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, klebonas Stanislovas Krumpliauskas. Tėvelių vardu sveikinimo žodį tarė gimnazijos tarybos pirmininkė Daiva Bražiūnienė.

Daugiausia dėmesio sulaukė pirmokai. Jiems teko pasižadėti, kad niekada nevėluos į pamokas, nemeluos, saugos knygutes ir visą gimnazijos turtą, padės draugams nelaimėje bei stengsis užaugti geru žmogumi. Už tokius pažadus abiturientai padovanojo po sąsiuvinį,  pieštuką, o kad mokyklinis gyvenimas taptų spalvingesnis ir smagesnis – po linksmą gėlytę. Liveta ir Aistė visiems skyrė muzikinį numerį.

Nuskambėjęs skambutis mokinius pakvietė į gerumo pamoką. Nedrąsius pirmokus į pirmąją pamoką palydėjo abiturientai.

Taigi, ir vėl rugsėjis. Klasėse – besišypsantys veidai ir laukimo kupinos akys, koridoriuose – klegesys ir šurmulys. Sėkmingai pradėję, kantriai ir drąsiai eikime į priekį.

Gaudvilė Juodkaitė ir Aistė Matiukaitė, IIIga kl.
Alvydo Stausko nuotraukos.

Šiuo metu įrašų nėra

"Dykaduoniai visada dideli plepiai: kuo mažiau galvoji, tuo daugiau kalbi."
Š. Monteskjė