Scenoje – patys mažiausieji
Scenoje – patys mažiausieji

Artėjant didžiosioms šventėms, gruodžio viduryje, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija atšventė vardo dieną. Į Dusetų kultūros centre vykusį įspūdingą renginį, kurį vedė gimnazistai Justina Šinkūnaitė ir Eitvydas Vanagas, susirinko pilna salė žiūrovų. „Žmogaus pažinimas, savęs ieškojimas neatsiejamas nuo mokyklos. O mokyklos nebūtų be jauno, augančio žmogaus. Ši šventė – gera proga prisiminti praėjusius mokslo metus, gerus darbus, puikias idėjas, palikusias žymę gimnazijos gyvenime. Juk geri darbai turi būti pastebėti “, – džiaugsmingai kalbėjo renginio vedėjai.

Gyvenimo nuotraukų albumą vartant
Gyvenimo nuotraukų albumą vartant

Už pasiekimus, gerus darbus Mokinių tarybos iniciatyva buvo pasiūlytos mokinių nominacijos. Visi 5-12 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti rinkimuose. Pirmoji nominacija – „Metų aktyvistas(-ė)“ už iniciatyvumą, pareigingumą, aktyvumą ir draugiškumą teko gimnazijos mokinių prezidentei Justinai Šinkūnaitei. Ją paskelbė direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Normantienė. Antroji nominacija „Metų stiliukas“, mokinių nuomone, skirta Gabijai Likauskaitei, už tai, kad jaučia stilių ir žino, kaip atrodyti žaviai. Už nuostabią šypseną, kuri sušildo tada, kai to labiausiai reikia devintokas Rytis Kandrašovas gavo „Metų šypsenos“ nominaciją. Ją paskelbė mokytoja D. Biliūnaitė, primindama, kad nieko nėra gražiau už besišypsantį žmogų ir palinkėjo visiems šypsotis kuo dažniau. Visada smagu, kai žmonės supranta humorą ir moka pajuokauti. „Metų šmaikštuoliu“ išrinktas vienuoliktokas Eitvydas Vanagas. Jį pasveikino toks pat šmaikštus fizikos mokytojas R. Damaška. Vieną rimčiausių nominacijų „Metų protas“, kurią paskelbė direktoriaus pavaduotojas ugdymui R. Garuolis, laimėjo abiturientas Augustinas Šukys. Jis mokosi vien dešimtukais ir yra nuolatinis olimpiadų, konkursų dalyvis. Tikrai pelnytai „Metų atradimo“ nominacija už gimnazijos, rajono ir Lietuvos garsinimą

Angeliuko pokalbis su Dievu
Angeliuko pokalbis su Dievu
atiteko abiturientui Eitvydui Merkiui. Šią nominaciją įteikė geografijos mokytoja G. Žukauskienė. Rinkome ne tik protingiausius ir stilingiausius, tačiau ir sportiškiausius mokinius. „Metų sportininkais“, mokinių nuomone, išrinkti septintokė Elzė Pimpytė ir devintokas Donatas Gimbickas. Pati reikšmingiausia nominacija „Metų gimnazistas“ atiteko Justinai Šinkūnaitei. Jai ranką spaudė gimnazijos direktorius G. Kuzma. Visiems nominantams buvo įteikta po Padėkos raštą ir gėlę.

Skambant dainai „Mylėk mane“
Skambant dainai „Mylėk mane“

„Mūsų gimnazija pavadinta kalbininko Kazimiero Būgos vardu. Tad šiandien nekalbėti apie gimtąją kalbą tiesiog neįmanoma. Juk kalba – tai pats slaptingiausias ir gražiausias mums patikėtas įrankis, teikiantis galimybę bendrauti, dalintis žodžiais, vaizdais, jutimais, įžvalgomis, patirtimi“, – kalbėjo šventės vedėjai. Jie trumpai priminė gimtosios kalbos svarbą ir Kazimiero Būgos nuopelnus: „Per gimtąją kalbą žmogus yra susijęs ne tik su savo paties buvimu, bet ir su savąja tauta, todėl įaugimas į gimtąją kalbą yra neišvengiamas kaip kažkas be galo sava ir įprasta. Gyvenime esame panardinti joje, dažnai nemąstome, nejaučiame jos – kaip oro, kuriuo kvėpuojame. Prisirišimas prie gimtosios kalbos yra savaiminis, instinktyvus, kaip stipri ir aiški jo žmogiškosios esmės apraiška. Gimtojoje kalboje didelį darbą nuveikė kalbininkas Kazimieras Būga. Šis mokslininkas iš žodžių kilmės, iš vietų vardų tyrė ir mūsų tautos praeitį. Mat, pagal jį, kalba yra savo rūšies tautos veidrodis. Jis mums yra labai svarbus, ir tiesiog neįmanoma jo neminėti, kadangi savo visapusiškomis kalbų mokslo srity žiniomis išgarsino Lietuvos vardą svetur ir kėlė kitiems susidomėjimą mūsų tauta ir kalba“.

Šokis „Balta-juoda“
Šokis „Balta-juoda“

Kad įsitikintume, kokia miela, skambi mūsų gimtoji kalba, mokiniai pakvietė pasižiūrėti muzikinę – literatūrinę kompoziciją „Mažais žingsneliais iki didelio žmogaus”, kurią režisavo Margarita Simokaitytė. Jai padėjo mokytojos Dainora Biliūnaitė ir Eglė Kuzmienė. Šioje kompozicijoje vaidino ne tik gimnazistai, bet ir patys mažiausieji, darželinukai. Skambant Lauros Remeikienės dainai „Tuk tuk širdele“, jie žaidė, lingavo scenoje. Savo pasirodymu sugraudino daugumą žiūrovų ir susilaukė nuoširdžių plojimų. Pagrindinis vaidmuo (moters, kuri sėdėdama prie židinio, vartė viso gyvenimo nuotraukų albumą, mintimis grįždama į praeitį) teko Sigitai Gudonienei. Atlikėjai žiūrovams priminė žmogaus gyvenimo kelią – nuo į šį pasaulį besiruošiančio ateiti kūdikio iki brandaus amžiaus žmogaus. Juk eidami gyvenimo keliu mes pabuvojame vaikystės pasaulyje. Tuomet norime gauti tėvų šilumą, meilę, pagalbą ir užtarimą. Jaunystėje spindime tarsi vaivorykštė visomis gyvenimo spalvomis. Svajojame, kuriame arba griauname, dalijame šilumą ir meilę kitiems ar tampame egoistais. Ne mažiau svarbūs ir įsimintini mokykliniai metai. Brandžiame amžiuje laukiame paramos, pagarbos, šilumos ir supratimo iš kitų. Žmogaus gyvenimo kelias sunkus, tačiau gražus, tarsi saulėlydis ar rudenio klevo lapas, – apie tai ši kompozicija, kurios metu skambėjo daug gražių ir jausmingų dainų.

Skamba finalinė daina
Skamba finalinė daina

Mažoji Uršulė Krikščionaitytė ir Margarita Simokaitytė padainavo dainą „Apie mažiuką“, merginų ansamblis atliko „Mokyklinį valsą“. Žiūrovai buvo sužavėti muzikos garsų, puikiai skaitomų tekstų. Emocijų proveržį sukėlė šokis „Balta – juoda“ ir šeštokės Adelės Krikščionaitytės atliekama daina. Kontrastingos spalvos – juoda ir balta – kompozicijai suteikė dramatiškumo. Scenoje keitėsi veidai ir meno raiškos žanrai, atlikimo maniera. Nuotaiką, sklandžiusią salėje, pagavo ir perteikė aštuntokės Ivetos Raguotytės sudainuota daina „Sparnai gerumo“, kuomet visi atlikėjai išėjo ant scenos. Jų apranga, šukuosenos buvo įspūdingos, nes kuriant jas, talkino siuvėja Sandra Stumbrienė ir kirpėja Vilma Semionovienė. Scenos apšvietimu rūpinosi Ramūnas Lisinskas ir Olivijus Čypas. Salė plojo, žiūrovai neslėpė susijaudinimo ir džiaugsmo veiduose. Visiems, dalyvavusiems renginyje ir prie jo prisidėjusiems, nuoširdžiai padėkojo direktoriaus pavaduotoja V.Normantienė, už gražias emocijas, įdėtą darbą ir linkėjo nesustoti kūrybiniame kelyje.

Su paskleistu gėriu širdyse, šviesiais prisiminimais, svajodami dar kartą pamatyti šią muzikinę – literatūrinę kompoziciją, žiūrovai išėjo į Dusetų kultūros centro kiemą, kur netrukus buvo įžiebta Kalėdų eglė. Puošni, graži, kaip ta mokinių padovanota kompozicija.

Gabija Likauskaitė, II g klasės mokinė.
Nuotr. Alvydo Stausko.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Geriau jau būti vargšui ir laisvam negu turtingam ir priklausomam. Žinoma, žmonės nori būti ir turtingi, ir laisvi, ir būtent šitai kartais padaro juos vargšais ir vergais."
A. Kamiu

Orai