Atliekamos užduotys

Šimtadienis... Pramoga? Šventė? Sunkus darbas? Abiturientams, tikriausiai, šventė, o rengėjams – tai sunkus darbas, reikalaujantis daug pasiruošimo, kantrybės, minčių, laisvo laiko, noro, kūrybiškumo,  draugiškumo ir, aišku, bendro darbo. Juk kiek daug reikia nuveikti tiems vienuoliktokams: sueiliuoti eilėraštukus apie kiekvieną abiturientą, pagaminti kalendorių, padaryti šaržus, pusatestačius, paruošti šokius, suvienyti klasę, užsakyti tortus, papuošti salę ir sustyguoti visus, vaidinančiuosius scenoje. Ir dar nieko neįžeisti, ir kad visiems būtų smagu! Kai jau praūžė ta diena, vienuoliktokai drąsiai gali pasakyti: „Mums pavyko!“ Šimtadienio šventė, vykusi Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos abiturientams praeitą savaitgalį, buvo tikrai šauni, šmaikšti ir sukėlė daug gerų emocijų.

Klastingas tekstas

Vakaro tema – teatras. Įėjus į Dusetų kultūros centro salę, akį patraukė dekoracijos: ant ryškiai raudono audeklo pritvirtintos dvi auksinės teatro kaukės, o scenos gilumoje – pabirę kalendoriaus lapeliai su skaičiumi 100. Vyravo rami, šventinė atmosfera. Svečius pasitiko fortepijono garsai. Grojo vienuoliktokė Indrė Pupeikytė. Garbingai pasodinę abiturientus prie staliukų, šventę prasidėjo vedėjai Eitvydas Vanagas ir Lukas Palivanas. Šmaikštumo ir žavesio, kaip visada, jiems netrūko. Po sveikinimo žodžių į sceną buvo pakviesta direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė. Ji prasmingą mokytojo darbą lygino su sodininko, auginančio, prižiūrinčio sodą ir laukiančio vaisių. „Kokie vaisiai bus, parodys brandos egzaminai“, – sakė direktoriaus pavaduotoja. Pasveikino visus abiturientus su šimtadieniu, palinkėjo paskutines dienas gimnazijoje praleisti naudingai. Visiems abiturientams dėkojo už buvimą kartu, už padovanotas šypsenas, už smagias akimirkas, o žurnalistėms už pagalbą leidžiant gimnazijos laikraštį „45 minutės“ įteikė padėkas.

Šokis „Optinė iliuzija“

Kad abiturientai gautų pusatestačius, jie turėjo atlikti įvairias užduotis: vieniems reikėjo surasti žmogų rudomis akimis, atnešti žiūrovo batą, gauti bučinį. Kitiems teko pašokti ant laikraščio ar kuo daugiau ledinukų, įsidėjus į burną, pasakyti ypač sudėtingą frazę „šešios žąsys su šešiais žąsyčiais“. Kokie fiziškai stiprūs užaugo dvyliktokai, įrodė per kelias minutes ant scenos atnešdami kuo daugiau panelių. Ir dar daug nuotaikingų ir smagių užduočių tą vakarą teko abiturientams.

Šoka vaikinai

Jau tapo tradicija – nominacijų teikimas abiturientams. Vienuoliktokai tikrai turėjo nemažai pasukti galvas, kol sugalvojo tiek daug įvairių nominacijų: „Metų golfas“, „Metų dyleris“, „Metų paukštytė“, „Metų pravardė“ ir panašiai. Visi buvo nominuoti, pamirštų nebuvo.

Kokia gi šventė be šokių! Į sceną pakviestos merginos žiūrovus pradžiugino šokiu „Optinė iliuzija“. Šokėjos, pasipuošusios baltais ir juodais drabužiais, sužavėjo publiką. Joms nenusileido ir vaikinų grupė, parodžiusi, kaip moka šauniai judėti populiarios muzikos fone. Šventėje netrūko kandžių komentarų, juoko, geros nuotaikos.

Nuotrauka atsiminimui

Dvyliktokai nuoširdžiai dėkojo vienuoliktokams už puikią šventę, ir taip pat turėjo paruošę jiems staigmeną – sukurtą filmuką „Štai kokiems mokiniams paliksime mokyklą“. Nors situacijas vaidino abiturientai, bet vienuoliktokai nesunkiai atpažino save. Buvo daug juoko ir ovacijų.

Skambant finalinei dainai „Šimtadienis“, publika plojo atsistojusi. Šventė tikrai pavyko, dėkingi vienuoliktokams ir jų klasės auklėtojai Svetlanai Raugienei už tas nemigo naktis, už atsakingą ruošimąsi ir pastangas, kurios tikrai pasiteisino.

Neda Kuzmaitė, Simona Biveinytė,
8a klasės mokinės.

Numatytų renginių nėra.

"Net užimdamas aukštą padėtį gyvenime, elkis su visais kaip su lygiais."
Menandras