Rytas gimnazijoje
Rytas gimnazijoje

Paskutinis skambutis... Kiek emocijų telpa į šiuos du žodžius. Nerimas, laukimas, liūdesys, o galbūt džiaugsmas, kad pagaliau... Pagaliau baigėme mokyklą. Ne visiems abiturientams paskutinis skambutis tikrai pati linksmiausia šventė. Juk paskutinį kartą skamba dvylika metų kvietęs į pamokas ir į pertraukas skambutis. Gal ir puiku, kad nereikės daugiau eiti į mokyklą, bet visgi liūdna ir graudu ne tik abiturientams, bet ir jų tėveliams bei mokytojams.

Gegužės 30 dieną Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija jau nuo pat ryto buvo pilna šurmulio, graudaus džiugesio, širdis užplūstančio nerimo...

Tradiciškai Paskutinio skambučio šventė prasideda kelione pas dvyliktokų auklėtojas. Kasmet abiturientai auklėtojas į gimnaziją atsiveža originaliausiais būdais – karietomis, limuzinais, senoviškais automobiliais. Šiais metais X laidos abiturientai laikėsi tradicijų – važiavo puoštais automobiliais, o auklėtojas atvežė žavus kabrioletas. Atvykusius plojimais gimnazijos kieme pasitiko jaunesni mokiniai, vos pravėrus gimnazijos duris skambėjo muzika ir visus maloniai nustebino išradingai vienuoliktokų išpuošti koridoriai bei abiturientų klasės. Maumedžių šakelės su kankorėžiais puošė laiptų turėklus, lauko gėlių puokštės su lubinų žvakėmis tarsi šnibždėjo: „Mes Jus mylime, gerbiame ir nenorime atsisveikinti“.

Visa diena buvo skirta tik jiems – dvyliktokams. Pirmą pamoką vedė patys mažiausieji – pirmokai. Jie skaitė ištraukas iš pasakų, lankstė lėktuvėlius, minė mįsles.

Vienuoliktokų siurprizas
Vienuoliktokų siurprizas

Kitą pamoką abiturientams vedė pirmosios pradinių klasių mokytojos Jolanta Kondrašovienė, Gitana Šuminienė bei Irena Gaidienė. Taip pat, dvyliktokų pageidavimu, vyko lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos, tikybos pamokos. Dvyliktokai klegėjo, graudinosi, buvo žiūrimos visų drauge praleistų metų klasės kronikos, vyko fotosesijos.

12 valandą metalinio skambučio tilindžiavimas abiturientus, jų tėvelius, mokytojus, mokinius bei gausų garbingų svečių būrį pakvietė į  Dusetų kultūros centrą. Pilnut pilnutėlė salė priminė, kad Paskutinio skambučio šventė išties ypatinga. Šventinę nuotaiką kūrė skoningai lauko gėlėmis išpuošta scena, o kabantys balti paukščiukai tarsi priminė, kad netrukus ir abiturientams teks susirasti plačiai atvertą langą į savąją erdvę ir išskristi.

Šventę pradėjo Tadas Grinevičius giesme „Angelų duona“. Nuščiuvo ant scenos abiturientai, susimąstė. Kai kas ir ašarą nubraukė. Koks gražus ir graudus vaizdas! Netrukus gimnaziją paliks 31 abiturientas.

Šventę vedė vienuoliktokai Justina Šinkūnaitė ir Lukas Palivanas. Tarti žodį buvo pakviesti gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma, meno mokyklos direktorė Dalia Deinienė, Dusetų klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, seniūno pavaduotojas Raimondas Parakevičius, Dusetų krašto garbės pilietis Donatas Čepukas, abiturientų auklėtojos Klaudija Raugienė ir Ilona Šukienė. Visi abiturientams linkėjo pasirinkti teisingą kelią, daug kantrybės, stiprybės, nepasiduoti, jei kažkas gyvenime nepasiseks. Už puikų mokslą, pasiekimus dalykinėse olimpiadose bei aktyvų dalyvavimą gimnazijos kultūrinėje bei sportinėje veikloje dauguma dvyliktokų gavo Padėkos raštus. Akordeonininkai Greta Kibirkštytė ir Donatas Gimbickas abiturientams skyrė muzikinį kūrinį. Franko Sinatros dainą „Mano kelias“ atliko Margarita Simokaitytė. Posmais ir skambiais balsais gero kelio linkėjo mažieji pirmokėliai.

Sveikina pirmokai
Sveikina pirmokai

Abiturientė Patricija Kirilova dėkojo tėvams, mokytojams ir, žinoma, vienuoliktokams už labai gražią šventę. Abiturientai vienuoliktokams perdavė simbolinį gimnazijos raktą, padovanojo suolelį, linkėdami prisiminti X-osios laidos abiturientus. Per išleistuves pasižadėjo pratęsti pernykščių abiturientų pradėtą tradiciją – prie gimnazijos pasodinti medį. Norinčių pasveikinti baigiančiuosius netrūko. Nešini gėlėmis, susijaudinę ir su akyse žvilgančiomis ašaromis, draugai, pažįstami ir artimieji lipo ant scenos ir spaudė abiturientams ranką.

Na, o šventę vienuoliktokai baigė labai linksmai ir nuotaikingai perkurta mūsų gimnazijos himno versija. „Odė mokyklai“ nuskambėjo linksmai, nerūpestingai, kaip tie metai, prabėgę mokykloje.

Aidint mokykliniam skambučiui abiturientus į naujo gyvenimo kelią išlydėjo pirmokėliai.

Ačiū vienuoliktokams už puikų renginį, ačiū abiturientams už didelius ir nepamirštamus nuopelnus mūsų gimnazijai!

Neda Kuzmaitė, 8a klasės mokinė.
Nuotr. Alvydo Stausko.

 


Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kad pasimokytum iš savo klaidų, pirmiausia reikia suvokti, kad jas darai."
Filo dėsnis