Pakeliui į žinių šalį

Šypsodamasis laikas plėšo dienas lyg kalendoriaus lapelius ir atiduoda jas vėjo malonei – nusinešti į praeitį... Šventosios paupiu bei Sartų pakrante braidantis rūkas, sidabriniai voratinklių raštai ryto rasos išpraustose žolėse visiems primena, kad vasara jau baigėsi. Elegantiškai krintant medžių lapams atkeliauja ruduo, atnešdamas Mokslo ir žinių dieną. Mokyklinis skambutis į klases sukviečia mokinius ir mokytojus.

Rugsėjo 1-osios šventė neaplenkė ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos. Gimnazija atgijo, nuo pat ryto šurmuliavo, buvo girdėti pasilabinimai, džiaugsmo šūksniai.

9 valandą Dusetų švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o po jų gausus būrys mokytojų, mokinių bei jų tėvelių rinkosi į Dusetų kultūros centrą.

Įteikiami Pirmoko pasai

Aidint mokykliniam varpeliui pačius mažiausius mokinius – pirmokus – į rudeniškai papuoštą salę atvedė abiturientai.

Renginį vedė šeštokai Agnė Andriuškevičiūtė ir Augustas Kuzma.

Nuskambėjus LR himnui, naujų mokslo metų pradžią paskelbė gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma. Jis pasidžiaugė puikiais egzaminų rezultatais, sėkmingais stojimais, dėkojo mokytojams, o visiems mokiniais linkėjo atkaklumo, užsispyrimo ir ragino visur ir visada siekti tik aukščiausios kokybės. Baigdamas sveikinimo žodį, direktorius priminė dvi Lietuvai svarbias datas – Baltijos kelio 25-etį bei 21-erių metų sukaktį, kaip išvesta Sovietų armija iš Lietuvos.

Į svečius atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius. Svečias visus sveikino su gražia ir prasminga švente bei linkėjo sėkmės tiek pirmokams, tiek abiturientams. Kvietė visus kuo daugiau šypsotis ir linkėjo gero starto. „Tegul visiems mokyklos mokiniams bus lengva ir įdomu mokytis, lai Jūsų pasiekimais didžiuojasi mokytojai ir tėveliai“, - sakė meras. Keturiolikai pirmokų jis įteikė po knygutę ir po pirmoko pasą.

Dainuoja pirmokė Uršulė

Kaip ir kasmet, su Mokslo ir žinių diena visus susirinkusius sveikino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys bei Dusetų klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Klebonas pastebėjo, kad žodžiai mokykla, mokinys, mokytojas ir meilė prasideda ta pačia raide ir visiems linkėjo kuo daugiau meilės. Sveikinimo žodį taręs Dusetų krašto garbės pilietis, nuolatinis gimnazijos rėmėjas Donatas Čepukas sėdinčius ant scenos pirmokus ir abiturientus lygino su margaspalve vaivorykšte. Tėveliams ir mokytojams gerų žodžių negailėjo gimnazijos tarybos pirmininkė Ramutė Stankevičienė bei mokinių prezidentė Justina Šinkūnaitė. Mokiniams jos linkėjo optimizmo, noro mokytis, atkaklumo, atsakomybės, draugų palaikymo, o mokytojams – kantrybės, sveikatos ir supratimo. Drąsiai posmais su naujų mokslo metų pradžia visą gimnazijos bendruomenę pasveikino antrokėliai.

Abiturientai Justina Šinkūnaitė ir Lukas Palivanas kreipėsi į sutrikusius ir nedrąsius pirmokus. Prašė atsistoti, pridėti ranką prie širdies ir prisiekti, kad jie bus smalsūs, stengsis mokytis, tausos gimnazijos turtą ir bus verti gimnazistų vardo. Po iškilmingos priesaikos pirmokėliai dovanų gavo po balioną, sąsiuvinį ir pieštuką.

Šventinę nuotaiką kūrė pirmokės Uršulės Krikščionaitytės bei septintokės Gabijos Malažinskaitės atliekamos dainos.

Po gražių žodžių mokiniai išsiskirstė į savo klases. Pirmokų laukia pažintis su mokytoja, su klasės draugais, o dvyliktokams šis rugsėjis jau paskutinis. Norisi tikėti, kad rugsėjis bus viltingas visiems: ir pirmokėliams, ir abiturientams, ir studentams. Smagu būtų, kad Rugsėjo 1-oji, nutvieksta rudenin įžengusios saulės spindulių ir džiuginanti margaspalviais jurginų, astrų, kardelių žiedais–visiems keltų tik šviesias ir gražias emocijas.

Emilija Čypaitė, I ga klasės mokinė.
Nuotraukos Alvydo Stausko.

Numatytų renginių nėra.

"Jaunas galite būti tik vieną kartą, tačiau nesubrendęs – visą gyvenimą."
Andersono aksioma