Mažieji muzikinėje kompozicijoje
Mažieji muzikinėje kompozicijoje

Graži šventė baigėsi, tačiau geros emocijos, šilti padėkos žodžiai, žiūrovų komplimentai išliks ilgam.

Sausio 22 dieną į Dusetų kultūros centą susirinko daugybė mokytojų, mokinių, jų tėvų ir kitų svarbių svečių, norinčių paminėti Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos veiklos dešimtmetį. Tai ypatinga sukaktis ilgame gimnazijos kelyje. Šis dešimtmetis – ilgos mokyklos gyvavimo istorijos etapas.

 

Renginio vedėjai Justina Šinkūnaitė ir Eitvydas Vanagas, padėkoję pagrindiniam šventės rėmėjui UAB „Vasaknos“ generaliniam direktoriui Algirdui Šiukščiui, trumpai priminė mokyklos istoriją. Jie paminėjo svarbiausias įvykius iki 2005 metų sausio 24 dienos, kuomet Zarasų rajono Savivaldybės tarybos sprendimu Dusetų Kazimiero Būgos vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas.

Kalba gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma
Kalba gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma

Netrukus pasidžiaugti per dešimtmetį nuveiktais darbais buvo pakviestas gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma. Jis papasakojo apie pasikeitimus iš vidurinės mokyklos tapus gimnazija. Direktorius teigė, jog pasikeitė ne tik statusas, bet ir pastatas. Jis buvo renovuotas. Trumpai paminėjęs pačius svarbiausius pokyčius, jis džiaugėsi, kad „dešimtmetis buvo dosnus įvykių ir laimėjimų. Čia dirbančių mokytojų kasdienio triūso ir pasišventimo dėka laimėta daug varžybų, parvežta padėkų, pagyrimo raštų, medalių, taurių ne tik iš rajoninių, bet ir respublikinių olimpiadų, konkursų. Pati džiugiausia žinia mums buvo ta, kad šiemet pagal reitingus mūsų gimnazija pateko tarp 50 geriausių mokyklų“. Baigdamas pranešimą, direktorius nuoširdžiai dėkojo visiems – mokiniams, mokytojams, aptarnaujančiam personalui, kuriantiems šiuolaikinę gimnaziją, „kur svarbus kiekvienas, nuo ikimokyklinuko iki abituriento“.

Kokia šventė be svečių ir jų sveikinimų! Kadangi LR Seimo narys Algimantas Dumbrava atvykti negalėjo, sveikinimą atvežė jo padėjėja Regina Račkauskienė. Sveikinimo kalboje, be kita ko, sakoma: „Džiaugiuosi, kad prie šios gražios ir prasmingos idėjos įgyvendinimo kažkiek prisidėjau ir aš, būdamas rajono vicemeru. Laikas bėga labai greitai, o su jo tėkme ir jūs sustiprėjote bei išgražėjote, tapote Dusetų mieto pasididžiavimu ir garbe.“

 

Sveikina Zarasų r. savivaldybės administracija
Sveikina Zarasų r. savivaldybės administracija

Taip pat sveikinimus ir palinkėjimus išsakė į svečius atvykęs Zarasų rajono meras Arvydas Steponavičius. Jis linkėjo ištvermės ir stiprybės mokytojams, ragino nepamiršti, kad jie ugdo ateities visuomenę, kuri seks jų pavyzdžiu. Vicemeras Nikolajus Gusevas perskaitė LR Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą gimnazijai. Su gražia švente visus sveikino Zarasų rajono Savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, jo pavaduotoja Aušra Lamanauskienė, rajono tarybos nariai Stasė Goštautienė bei Arnoldas Abramavičius. Gimnazijos sėkme džiaugėsi Zarasų švietimo ir Kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Dusetų miestelio seniūnas Saulius Kėblys, nuolatiniai gimnazijos rėmėjai, Dusetų krašto garbės piliečiai Donatas Čepukas bei UAB „Vasaknos“ generalinis direktorius Algirdas Šiukščius.

Užsimezgusi graži draugystė su Dusetų kultūros centru bei Dusetų meno mokykla tęsiasi jau ne vienerius metus, todėl kultūros centro direktorius, mokytojas Alvydas Stauskas bei meno mokyklos mokytojas Romualdas Pučekas gimnazijos bendruomenei linkėjo viso, kas geriausia. Buvo ir daugiau sveikinančių, tai Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio atstovės Vaiva Bagdanavičiūtė ir Natalija Papečkytė, Dusetų K. Būgos bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė, Sartų regioninio parko direktorius Saulius Mažiulis bei „Ainių“ komandos vadovas Vytautas Čypas.

Šventę kiekvienas suvokia savaip. Taip joje ir dalyvauja. Vieniems tai proga stabtelėti ir prisiminti nuveiktus darbus, kitiems – pailsėti nuo sunkių darbų. Tačiau pasitaiko ir ypatingų žmonių, kuriems šventė – tai galimybė dovanoti žmogui džiaugsmą, geras emocijas, daryti pasaulį tobulesnį ir gražesnį. Būtent taip galima įvardinti tuos žmones, kurie šiai šventei parengė muzikinę – literatūrinę kompoziciją „Mažais žingsneliais iki didelio žmogaus“. Ji buvo parodyta pasibaigus svečių kalboms. Šios kompozicijos režisierė Margarita Simokaitytė, scenarijaus autorė, lietuvių kalbos mokytoja Dainora Biliūnaitė, muzikos mokytoja Eglė Kuzmienė, skaitovė Sigita Gudonienė bei gausus būrys mokinių, nuo mažiausiųjų darželinukų iki abiturientų.Visi jie repetavo negailėdami savęs,  jėgų, laiko ir pasiaukojimo, kad šventė pavyktų, o žiūrovams padovanotų nepakartojamą reginį.

Dėkojame šventės organizatoriams, skaitovams, dainininkams ir jų mokytojams už patirtus įspūdžius. Gyvenimas mums duoda daugybę puikių dalykų, tereikia turėti akis tą išvysti, širdį – pamilti, rieškučias – visa tai susemti.

Taigi, mūsų gimnazija nuėjo ilgą kelią. Jei matuosime baigusiųjų mokyklą mokinių prirašytais, o mokytojų ištaisytais sąsiuviniais, jų svajonėmis, nuveiktais darbais – tai susidarys gražus margaspalvis ilgas kelias. Džiaugiamės, kad jis tęsiasi, joje verda gyvenimas.

Gabija Likauskaitė, IIIg kl.
Nuotr. Alvydo Stausko.

Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?