Vienuoliktokų šokis

Kaip greitai bėga laikas. Kaip lekia valandos, dienos, savaitės... Rodos, ką tik rugsėjo pirmąją sugrįžome į mokyklą, o jau netrukus vėl ateina vasara. Pavasaris taip pat, kaip ir ruduo ar žiema, atrodo, nepastebimai įsiliejo į mūsų gyvenimą. Nutirpo sniegas, o gaivus pavasariškas oras rytais ėmė kelti nuotaiką, ramus vėjelis ėmė švelniai kutenti veidą. Kiek gi beliko iki tos vasarėlės? Na, dar keletas gerų mėnesių... Iš tikrųjų, net nepastebėsime kaip jie pralėks.

Abiturientai

Dvyliktokams laikas bėga gal dar greičiau. Juk jiems tenka nelengva užduotis: pasiruošti brandos egzaminams. Jiems beliko skaičiuoti paskutines moksleiviško gyvenimo dienas. Jų – mažiau nei šimtas!

Vasario 20-tą dieną į Dusetų kultūros centrą vienuoliktokai pakvietė abiturientus, jų tėvelius, mokytojus bei mus, dešimtokus, kuriems ši „laimė organizuoti šventę“ teks kitąmet. Dvyliktokų įpėdiniai – vienuoliktokai– parengė tikrai įspūdingą šventę. Visus pasitiko nepriekaištingai papuošta salė, abiturientai šventiškai nusiteikę, susodinti prie staliukų. Vienuoliktokai, pasitempę ir paskutinę savaitę gyvenę šios šventės rūpesčiais, rodė pasitikėjimą savo jėgomis.

Siurprizas abiturientams

Šimtadienio proga abiturientus pasveikino direktoriaus ugdymui pavaduotoja Vanda Normantienė. Ji dėkojo už bendravimą ir linkėjo, kad vaisiai, kuriuos teks skinti po šimto dienų, būtų ne kartūs, o saldūs.

Renginio vedėjai Ligita ir Jokūbas bei Rugilė, Ernestas ir Gabija pristatinėjo įvairiausias užduotis ir po kelis abiturientus kvietė į sceną jas atlikti. Kai kuriems vaikinams teko be rankų suvalgyti bananą, kitiems, pasipuošus sijonais, pašokti valsą, polką, tango ar sirtakį. Merginos sportavo ir sprendė matematikos uždavinius. Abiturientui Eitvydui Vanagui skirta užduotis ir jos atlikimas irgi sužavėjo. Nors nieko naujo– visi žino, kad Eitvydas mėgsta dainuoti ir turi tikrai neprastą balsą. Tiesą sakant, Ryčio Cicino dainą „Meilės laivas“ jis atliko tiesiog puikiai. ( Mano garsiausi plojimai buvo skirti tau). Buvo be galo linksma, nes užduotys buvo įdomios, šmaikščios.

Publika visa širdimi kvatojosi, kai penki vienuoliktokai vaikinukai pagal One Direction dainą atliko šokį, kurį paskyrė merginoms. Galbūt tuomet ne vienas žiūrovas mintyse pagalvojo: „visai nieko būtų vaikinų grupė“. Kai užduotys baigėsi, vienuoliktokai buvo parengę ir nominacijas. Nė vienas abiturientas neliko be žvilgančio medalio ar pusatestačio. Tik gaila, kad ne visi dalyvavo jiems skirtoje šventėje. Be abejo, likome sužavėti ir dvyliktokų parengta dovana savo įpėdiniams– filmuota vaizdo medžiaga, kurioje kiekvienas įkūnijo vis kitą vienuoliktoką. Kas atliko Rugilės vaidmenį, kas Jokūbo, o kas Deimantės...

Kad ir kaip būtų gera juoktis, bet deja, laikas lekia tolyn, o pasibaigus renginiui teko skirstytis namo. Laiko nesustabdysi ir neatsuksi atgal, bet gali pasimėgauti kiekviena jo suteikiama akimirka, kokia ji bebūtų.

Marija Kuzmaitė, II g klasė.
Nuotr. Evelinos Kiliūtės

"Tinginiai visuomet esti vidutinybės visose srityse."
Volteras