Scenoje – abiturientai ir pirmokėliai

Po karštų, saulėtų ir linksmų vasaros dienų visus aplankė Rugsėjo 1-osios šventė. Ši didelė, prasminga šventė užsuko ir į Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją.

Atliekama šventinė daina

Ryte susitikome Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, kur šv. Mišias už mokytojus ir mokinius aukojo klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Smagu, kad šiltais ir padrąsinančiais žodžiais jis mus, mokinius, palydėjo į dar vieną devynių mėnesių kelionę. „Rugsėjo 1-oji, tai šventė, lyg langas į nuotykių kupinus metus, tačiau svarbu, kad mokslai netaptų pačiu nuotykiu“, – kalbėjo klebonas. Toks kanauninko palinkėjimas visus sustiprino, suteikė drąsos bei jėgų pradėti naujus mokslo metus. Kupini ryžto iš bažnyčios skubėjome į Dusetų kultūros centrą, kur ir vyko šventė „Į mokslo ir žinių sodą“. Šventę vedė septintokai Agnė Andriuškevičiūtė ir Augustas Kuzma. Garsiai aidint mokykliniam varpeliui, abiturientai, gražūs, pasipuošę ir savimi pasitikintys, į salę atvedė nedrąsius, kuklius pirmokėlius. Jų šiemet tik trylika.

Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, mokslo metų pradžią paskelbė gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma. Jis visą bendruomenę pasveikino su prasminga darbų pradžia, pasidžiaugė mokinių pasiekimais bei padėkojo LR Seimo nariui Algimantui Dumbravai už finansinę pagalbą remontuojant gimnazijos virtuvę. LR Seimo nario sveikinimą perskaitė jo padėjėja Regina Račkauskienė. „Rugsėjo 1-oji mums visiems yra šventė, džiaugsmo ir susikaupimo akimirka, su kuria pradedama nauja kelionė mokslo ir žinių keliu. Tvirtybės, naujų idėjų, prasmingų ir sėkmingų mokslo metų Jums visiems!“, – linkėjo LR Seimo narys Algimantas Dumbrava.

Pirmokais ir abiturientai su savo auklėtojomis

Šventėje dalyvavo daug garbingų svečių. Visus sveikino gimnazijos rėmėjas, Dusetų krašto garbės pilietis Donatas Čepukas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas.

Antrokėliai į susirinkusius prabilo posmais. Visų dėmesį sukaustė išraiškinga gimnazijos Mokinių tarybos pirmininkės Karolinos Cvetkovaitės sveikinimo kalba. Ji mokytojams linkėjo „kuo daugiau kantrybės, ištvermės, įkvepiančių idėjų“ ir kvietė dalinti „saulę, tokią didelę ir šviesią, kiekvienam po lygiai“. Abiturientams linkėjo įsimintinų paskutinių metų šioje gimnazijoje, didžiulės ištvermės ruošiantis brandos egzaminams bei optimizmo juos laikant. Pirmokus kvietė „aplankyti dar nežinomas salas, pabuvoti stebuklingose Matematikos šalies pilyse, pagauti Kūrybos paukštę, kuri nuneštų į pasakų karalystes. Ji linkėjo su draugais pastatyti didelį miestą, o gatves pavadinti Gerumo, Mandagumo, Sąžiningumo, Rūpestingumo, Darbštumo vardais“.

Zarasų rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir Kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius perskaitė Zarasų mero Nikolajaus Gusevo sveikinimą, o pirmokams iškilmingai įteikė pasus.

Šventinę nuotaiką kūrė Gabija Malažinskaitė, Kamilė Ruzgaitė ir mergaičių ansamblis, atlikę keletą gražių dainų.

Šventės svečiai prie pašventinto paminklo

Pagaliau skambutis pakvietė visus į pirmąją pamoką. Tačiau prieš ją, stabtelėjome prie Kazimiero Būgos paminklo, kuris šią vasarą buvo iš Nepriklausomybės aikštės perkeltas prie gimnazijos. Mokiniai prie paminklo padėjo gėlių. Šventės svečias Donatas Čepukas, taręs keletą žodžių, kvietė dusetiškius didžiuotis Kazimieru Būga, nes tai pasaulinio lygio kalbininkas. Klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas paminklą pašventino. Beliko tik šią akimirką įsiamžinti nuotraukoje.

Krapnojantis rudeninis lietus visus ragino skubėti į klases ir susitikti su bendraklasiais bei auklėtojais.

Rugsėjo 1-oji – tai šventė ne tik mums, mokiniams, tai didelis iššūkis ir mokytojams bei tėveliams. Tad norisi palinkėti, kad ši diena sužadintų pirmokėliams viltis, visiems mokiniams žinių troškimą ir pažinimo džiaugsmą, o tėveliams suteiktų progą tarsi iš naujo išgyventi savo vaikystę. Smagių ir įsimintinų metų!

Kornelija Pupeikytė, IIIg klasės mokinė.
Nuotraukos Alvydo Stausko.

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?