Pirmokų daina

Vasario 16-oji kiekvienam lietuviui svarbi diena ir kiekvienas privalo ją atminti. Pradinių klasių mokiniai, išeidami atostogauti, nusprendė paminėti šią datą.

Pirmiausiai jie sukūrė nuostabią „Juostą Lietuvai“. Iš mažų juostelių, ant kurių vaikai piešė Lietuvos vaizdus, jie padarė didelę juostą. Visas juostelių margumynas buvo sujungtas į didesnes juostas. Jos papuošė pradinukų koridoriaus sieną.

Paskui jie surengė nuotaikingą koncertą, kuris vyko Dusetų kultūros centre. Pradinių klasių mokytojos Gitana Šuminienė ir Lilia Semionova priminė visiems susirinkusiems, kas yra Vasario 16-oji, kuo ši diena svarbi lietuviams.

Ketvirtokai primena Lietuvos istoriją

Šventė prasidėjo įprastai – giedant valstybės himną. Visi pradinukai užgrojus pirmiems akordams atsistojo ir pridėję ranką prie širdies giedojo „Tautišką giesmę“. Netrukus į sceną žengė pirmokėliai. Jie atliko dainą „Mes – Lietuvos kareivėliai“. Jiems grojo muzikos mokytoja Eglė Kuzmienė.

Vaikai šoka

Pulkelis ketvirtokų buvo puikiai pasiruošę: žiūrovams pravedė tikrą istorijos pamoką apie Lietuvą. Didžiuliame ekrane, besikeičiant vaizdams, jie papasakojo, kaip atsirado pats žemynas, kada pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas. Priminė tuos laikus, kai Lietuvą valdė Mindaugas, kuris tapo pirmu ir vieninteliu šalies karaliumi. Pasakojo, kad valdant kunigaikščiui Gediminui valstybė tapo kaip niekad stipri, ne jis rašė laiškus ir į Lietuvą kvietė daug pirkių, amatininkų. Kunigaikštis Vytautas teritoriją išplėtė iki Juodosios jūros, jam vadovaujant buvo laimėtas Žalgirio mūšis. Nepamiršo paminėti ir pirmosios knygos autoriaus Martyno Mažvydo. Priminė žymių žmonių vardus, kurie pasirašė Vasario 16-osios aktą. Kai jau viskas buvo parodyta ir pakartota, ketvirtokai visus pakvietė ateiti prie scenos ir kartu sudainuoti dainą „Gražiausios spalvos“. Pakiliai ir nuoširdžiai skambėjo vaikų balsai. Koncertą tęsė trečiokė Uršulė Krikščionaitytė su daina „Nupiešiu Lietuvą“.

Koks gimtadienis be šokių? Tad netrukus visi vaikai ėjo pašokti. Smagiai ir ritmingai trepsėjo jų kojytės.

Nuotaikingas renginys baigėsi, bet jo prisiminimas išliks ilgam. Toks paminėjimas išskirtinis, linksmesnis, ne toks rimtas, jį galima pavadinti tiesiog paprastu, bet jokiais būdais ne prastu. Nesvarbu, kad jį mums parengė vieni iš jauniausių mokinių, koncertas buvo nuostabus.

Vismantė SINKEVIČIŪTĖ, Ig kl.
Nuotraukos autorės

"Statistika yra logiškas būdas sakyti klaidingą tiesą."
Grifino dėsnis