Draugystės ratas

Vasario 16 dienos proga Dusetose vyko įvairūs renginiai, kurie skatino visus ne tik paminėti, bet ir susimąstyti apie Lietuvos Nepriklausomybę. Tai, ką turime dabar, yra mūsų prosenelių nuopelnas, be kurio šiandieninė Lietuva nebūtų laisva. Ši diena yra viena svarbiausių metuose.

Švenčiame gimtadienį

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyriaus „Sartukas“ lopšelis-darželis taip pat minėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Lietuvos gimtadienį darželinukai šventė su dideliu džiaugsmu. Pasitelkę moderniąsias technologijas bei jų beribes galimybes, vaikučiai vasario 13-15 dienomis turėjo galimybę apkeliauti visą Lietuvą! Tai ne tik praplėtė jų geografines žinias, tačiau apsilankę pažįstamuose vietose – Dusetose – vaikai patyrė didžiulį džiaugsmą. Juk kiekvienas džiaugtųsi savo kelionėje po Vilnių, Kauną, Klaipėdą staiga, tame pačiame ekrane, išvydę savo ir senelių namus gimtame miestelyje. Po ilgų kelionių mūsų mažiausių laukė užduotėlės: atpažinti namus, esančius Dusetose. Tai lavino vaikų suvokimą, atmintį. Su auklėtojų pagalba vaikai buvo supažindinti su Lietuvos istorija, gimtojo krašto savitumais bei lietuviškais simboliais. Vaikai itin domėjosi savo valstybe ir gimtine, kurioje gyvena. Tai padėjo jiems praplėsti žinias apie Lietuvą, sužinoti naujų faktų, tačiau visų svarbiausia – sustiprinti meilę Lietuvai.

Darželinukai savo meilę parodė darbeliais. Auklėtojų padedami dekoravo vėliavėles, karpė širdeles, iš plastilino statė Gedimino pilį, klijavo Lietuvą iš spalvotų ritinėlių. Nors sąlygos lauke nebuvo palankios patiems mažiausiems, tačiau vyresni ugdytiniai drąsiai žengė į lauką. Pro darželio langus juos palaikė vaikučiai iš „Viščiukų“ grupės. Pasitelkus vaizduotę bei auklėtojų pagalbą, vaikai ant sniego dažais piešė Lietuvos kontūrus, joje įsmeigė vėliavėles ir širdeles. Visi susikabinę už rankų skandavo: „Mes mylim Lietuvą“. Skambant ugdytinių eilėms apie tėvynę, visi draugiškai grįžo į darželį.

Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas – sunkus darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Jei bus ugdoma nuosekliai, rezultatai išaugs dideli ir tenkinantys. Šio renginio nebūtų įvykę ne tik be mažiausių širdelių, plakančių darželyje, tačiau taip pat ir be subrendusių širdžių, kurios dalinosi meile Lietuvai, t. y. pedagogių: J. Repečkienės, J.Gaidienės, L. Gabrulevičienės, A. Matiukienės, R. Šėžienės.

Renata Šėžienė, logopedė.
Nuotraukos J. Gaidienės

"Statistika yra logiškas būdas sakyti klaidingą tiesą."
Grifino dėsnis