Paskutinė pamoka

Kiekvieną dieną gimnazijoje skamba skambutis, tačiau gegužės 25 dieną jis nuskambėjo kitaip. Žmogeliukais, pėdutėmis bei gėlėmis išpuoštoje gimnazijoje vyko didžiulė šventė, skirta XIII laidos abiturientams. Iki vėlaus vakaro ir nuo ankstyvo ryto gimnazijoje triūsę vienuoliktokai išdabino koridorius bei abiturientų klasę.

Pasitinkama dvyliktokų auklėtoja

Su dideliu nekantrumu gimnazijos mokiniai kieme laukė dvyliktokų. Netrukus pasirodė išpuošti automobiliai. Pirmasis kieme sužvilgėjo kemperis. Jis atvežė abiturientų auklėtoją, kuri vienus ruošė savarankiškam gyvenimui nuo 5-tos, kitus nuo 10-tos klasės. Abiturientai visus stebino jaunatvišku grožiu, šypsenomis ir už jų pasislėpusiu jauduliu. Merginos, pasidabinusios  dailiomis suknelėmis, atrodė tarsi princesės iš pasakų.

Scenoje – abiturientai

Aidint plojimams ir šūksniams mokiniai dvyliktokus palydėjo į pirmą pamoką, kurią jau buvo pasiruošę vesti pirmokai. Bet prieš tai mažieji abiturientus pasitiko pūsdami muilo burbulus. Taip pat tą dieną dvyliktokams pamokas vedė pirmoji mokytoja Lilia Semionova, dalies dvyliktokų buvusi auklėtoja Danguolė Šileikienė ir iki paskutiniųjų žingsnių gimnazijoje vedusi, globojusi bei mylėjusi gerbiama auklėtoja Dainora Biliūnaitė. Po paskutinės atsisveikinimo su auklėtoja ir bendraklasiais pamokos pirmokai abiturientus išlydėjo į iškilmingą renginį Dusetų kultūros centre.

Šoka pirmokai

Aidint mokykliniam skambučiui, salė prisipildė muzikos, dainų, linkėjimų, gražių žodžių, staigmenų, šypsenų, jaunatviško juoko, jaudulio ir net ašarų. Scenos gilumoje švietė  Emilijos Čypaitės karpyti laikrodžiai, išmušę paskutinę dieną gimnazijoje. Renginį vedė vienuoliktokai Ieva Juozėnaitė ir Lukas Markevičius. Abiturientus savo gražia dovana – valsu nustebino pirmokėliai. Linkėdamas kuo didžiausios sėkmės, žengiant į kitą gyvenimo etapą, abiturientus sveikino gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma. Gražų sveikinimą skyrė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, kurį perskaitė jo padėjėja Regina Račkauskienė. Savo dainomis abiturientus taip pat pasveikino gimnazijos merginų ansamblis bei Dusetų meno mokyklos merginos. Dvyliktokus laimino Dusetų parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Savo skambių dainų negailėjo Eglė, Margarita ir Ramūnas. Auklėtoja Dainora Biliūnaitė su nerimu ir jauduliu linkėjo sėkmės, išeinant į savarankišką gyvenimą bei dėkojo tėveliams, kad „jie pasitikėdami atidavė savo vaikus ir leido daryti su jais ką tik nori“. Tad mokytoja užaugino tikrai nuostabius vaikus! Po šiltų auklėtojos žodžių, visus prikaustė abiturientės Samantos Valiukaitės sesutės Gabrielės ir jos mokytojo Imanto šokis, kuris visiems atėmė amą. Vėliau žodis buvo suteiktas tėveliams, kurie be galo džiaugėsi ir dėkojo auklėtojai už jos aukotą laiką, nerimą ir triūsą, už begalinę šilumą ir meilę vaikams. Tėvai skaitė žodžius, o daugelio vaikų akyse suspindo ašaros. Tada atėjo laikas, kai tėveliai turėjo ištarti gražius palinkėjimus savo vaikams ir įteikti gėlių.

Vienuoliktokių sveikinimas

Padėkoti už pastangas ir atiduotus metus bei atsiprašyti už padarytas klaidas ir pasakytus skaudžius žodžius mokytojams bei tėvams norėjo abiturientai. Jų akyse spindėjo nerimas, liūdesys bei jaudulys, kad reikia palikti savo antruosius namus – mokyklą. Už nuostabų renginį skambėjo padėkos žodžiai vienuoliktokams, nuoširdžių šypsenų pareikalavo šmaikštus testamentas, virpančiomis rankomis ir širdimis abiturientai teikė gėles mokytojams bei  vienuoliktokams perdavė gimnazijos raktą. Netrūko norinčių pasveikinti abiturientus, paspausti ranką, įteikti gėlių. O kai abiturientams buvo išsakyti gražiausi žodžiai, išdainuotos gražiausios dainos, išsakyti visi palinkėjimai, kai jų rankos jau buvo pilnos gėlių, padėkų bei dovanėlių, abiturientai visiems padovanojo daug triūso, pastangų bei darbo pareikalavusį, bet nepaprasto grožio valsą, kuris tiek tėveliams, tiek mokytojams, tiek draugams išspaudė ne vieną ašarą. Padainavus mokyklos himną, pirmokai už rankų pasiėmė besišypsančius ir laimingus dvyliktokus ir aidint jau paskutinio skambučio garsams, išlydėjo į naują gyvenimo etapą.

Atsisveikindami su gimnazija, abiturientai padovanojo naują Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos užrašą, kuris jau šviečia virš mokyklos durų. Jis visiems primins šmaikščius, draugiškus bei charizmatiškus XIII laidos abiturientus. Kaip ir kasmet, Paskutinio skambučio šventė liko širdyse, buvo kupina jaudulio, šypsenų, ašarų, prisiminimų ir nuoširdumo. Taigi linkime kuo didžiausios sėkmės abiturientams, einant nauju gyvenimo keliu!

Evelina Kundavičiūtė, IIg klasė.
Nuotr. Alvydo Stausko

"Tas, kuris moka meilikauti, moka ir šmeižti."
Napoleonas