Mokslo metus pasitinkant
Mokslo metus pasitinkant

Kai dienos ima trumpėti, miškuose pridygsta grybų, o švelnų vėjelį pakeičia šaltesnis, suprantame, kad žaismingą, įvairiausių prisiminimų išmargintą, karštą vasarą keičia ruduo. O kartu su juo ateina ir rugsėjo pirmosios šventė bei nauji mokslo metai.

Rugsėjo pirmosios rytą susitikome Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, kur šv. Mišias už mokytojus, mokinius bei jų tėvelius aukojo klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Kupini ryžto po padrąsinančių klebono žodžių skubėjome į Dusetų kultūros centrą, kur, garsiai aidint mokykliniam varpeliui, pasitikome žavius, pasipuošusius, iš pažiūros drąsius ir užtikrintus, bet su nerimu širdutėse abiturientus bei mažuosius, šiek tiek išsigandusius pirmokėlius.

Šventę vedė devintokai Agnė Andriuškevičiūtė ir Augustas Kuzma. Pasisveikinę su labai gausia publika, jie pakvietė šventę pradėti „Tautiška giesme“. Garsiai ir vieningai ji nuskambėjo.

Dovana gimnazijai
Dovana gimnazijai

Mokslo metų pradžią prasėjo gimnazijos  direktorius Gintautas Kuzma. „Tegu kiekviena diena šioje kelionėje būna išmintinga, prasminga ir kupina pasitikėjimo savo jėgomis. Tegu kiekvienas žengtas žingsnis artina prie laimėjimų, kad ir nedidelių, bet vertų ateities, kuri prasideda čia, mokyklos klasėje, pirmoko suole ir pirmame prirašytame sąsiuvinyje, – tokiais žodžiais direktorius visiems linkėjo drąsiai įgyvendinti savo svajones ir siekius.

Į mokslo ir žinių šventę atvyko gausus būrys svečių. Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas perskaitė sveikinimą ir mažiesiems įteikė pirmoko pasus. Su naujais mokslo metais sveikino Zarasų rajono tarybos narys Vytautas Sekonas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Dusetų klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Taip pat svečiuose apsilankiusios Zarasų policijos atstovės įteikė pažymėjimą, kad mūsų gimnazija jau antrus metus iš eilės tapo saugiausia rajono mokykla. Utenos futbolo klubo „Utenis“ atstovai padovanojo gimnazijai „Futbolo stalą“ ir pasveikino visas šauniąsias mūsų futbolistes, pernai tapusias Lietuvos jaunimo mažojo futbolo čempionėmis.

Pirmokai ir abiturientai
Pirmokai ir abiturientai

Sveikinimo žodį tarė pradinukai. Nors ir nedrąsiai, bet nuoširdžiai skambėjo jų deklamuojami posmai. Abiturientai sveikino pirmokėlius: skaitė priesaiką, linkėjo sėkmės bei padovanojo Ievos Juozėnaitės atliekamą dainą. Šventinę nuotaiką kūrė Gabijos Malažinskaitės ir Godos Kazlaitės atliekamų dainų melodijos.

Pagaliau skambutis pakvietė visus į pirmąją pamoką. Abiturientai palydėjo nedrąsius pirmokėlius į klasę, pas pirmąją mokytoją.

Linkiu, kad tiek pirmokėliams, kuriems viskas nauja, tiek abiturientams, kuriems ši rugsėjo pirmoji paskutinė gimnazijoje, tiek visiems mokiniams ir mokytojams, kad šie mokslo metai neprailgtų, būtų kupini įspūdžių, šypsenų, juoko, žinių bei gerų emocijų.

Greta STANKEVIČIŪTĖ IIg klasė.
Nuotr. Alvydo Stausko

Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Tiesą sakant, tik nedaugelis gyvena šiandien. Dauguma rengiasi gyventi vėliau."
Dž. Sviftas