Rudeninei nuotaikai
Rudeninei nuotaikai
 

Spalio 5 dieną kasmet daugelyje šalių minima Tarptautinė mokytojų diena. Ši šventė neaplenkė ir Kazimiero Būgos gimnazijos. Jau nuo ankstyvo ryto mokykloje šurmuliavo gerai nusiteikę mokiniai, nekantriai laukiantys mokytojų prie durų. Su muzika, plojimais bei šūksniais juos pasitikę abiturientai įteikė kiekvienam mokytojui po gėlytę ir palydėjo iki mokytojų kambario. Ten jų laukė abiturientų skoningai papuoštas mokytojų kambarys ir ruoštos saldžios vaišės bei lengva, raminanti džiazo muzika.

Gabijos ir Godos duetas
Gabijos ir Godos duetas
Nuskambėjus skambučiui, primenančiam apie pirmą pamoką, trys dvyliktokai, pavaduojantys direktorių ir jo pavaduotojus, gražiais žodžiais pasveikino mokytojus bei simboliškai kiekvienam įteikė po maišelį gražiai įpakuotų arbatžolių. Susidomėję mokytojai skaitė arbatos sudėtį bei jiems skirtus palinkėjimus! Po to visi mokytojai buvo pakviesti į koridorių link valgyklos, kur jų laikė dailiai sukabinti Emilijos Čypaitės piešiniai. Bendraklasė Simona Biveinytė pakalbino Emiliją. Iš trumpo interviu visi sužinojo, kaip gimsta jos piešiniai, ką dažniausiai ji mėgsta piešti. Ją įkvepia, kaip sakė pati Emilija, viskas: gamta, paukščiai, apgriuvę seni namai. Ypatingai ją žavi avys, nes primena žmones. Po parodos pristatymo mokytojai kalbino jaunąją dailininkę ir žavėjosi abiturientės darbais.

Dainuoja Ieva
Dainuoja Ieva

Šiandien mokytojai ilsėjosi, nes vienuoliktokai bei dvyliktokai už juos vedė pamokas Po keturių sutrumpintų pamokėlių visi sugužėjo į Dusetų kultūros namus, kur jų laukė dar vienas siurprizas – trumpas koncertas. Gražius žodžius visų abiturientų vardu mokytojams dovanojo Edgaras Kavoliukas, Karolina Glatkinaitė, Ieva Juozėnaitė ir Lukas Markevičius. Dvyliktokai taip pat paruošė skaidres, kuriose buvo nominacijos, skirtos kiekvienam mokytojui: Metų kūrybiškumas, Metų draugiškumas, Metų stilius, Metų kantrybė, Metų rūpestingumas ir dar daug daug kitų. Paskelbus nominaciją, kiekvienam mokytojui buvo įsegtas ženkliukas.

Arijus ir Austėja
Arijus ir Austėja

Prie sveikinimų prisidėjo ir vienuoliktokai. Klasės vardu sveikino Evelina Kundavičiūtė ir Eigirdas Maleckas, o visi įteikė mokytojams gėlių. Skambant muzikai, ekrane buvo rodomos mokytojų nuotraukos, kai kurių iš vaikystės, todėl buvo įdomu spėlioti, kuris gi čia mokytojas. Septintokas Kipras Radzevičius mokytojams padovanojo Justino Marcinkevičiaus eiles. Šventinę nuotaiką kūrė antrokės Austėjos Dimitrijevos ir pirmoko Arijaus Kudeliovo, dešimtokių Gabijos Malažinskaitės ir Godos – Juditos Kazlaitės bei dvyliktokės Ievos Juozėnaitės atliekamų dainų melodijos. Sveikinimai, gėlės, šypsenos ir bendra mokytojų bei abiturientų nuotrauka vainikavo šventę.

Po šilto renginio dešimtokai, nešini gėlės žiedais ir rankų darbo atvirukais, išskubėjo sveikinti į pensiją išėjusių gimnazijos mokytojų.

Mokytojai yra šalia visus dvylika metų mokykloje. Visada pasiruošę padėti, patarti, išklausyti, atleidžiantys išdaigas, greit pamirštantys nesutarimus... Todėl dar kartą tariame: „Ačiū Jums, mielieji mokytojai, už tai, kad esate!“

Greta Stankevičiūtė, IIg klasės mokinė.
Alvydo Stausko nuotraukos

 

Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kad pasimokytum iš savo klaidų, pirmiausia reikia suvokti, kad jas darai."
Filo dėsnis