Pakeliui į šventę

Gyvenimas – tai kelionė. Žingsnis po žingsnio. Jei kiekvienas žingsnis bus stulbinantis ir nepaprastas, tai toks bus ir gyvenimas. Į tokią nepaprastą kelionę gegužės 24 dieną išlydėjome Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos  XIV laidos abiturientus.

Vedėjai Evelina ir Eigirdas

Aidintis paskutinis skambutis pranešė apie ilgą kelią, laukiantį už mokyklos ribų. Tradiciškai dvyliktokus su auklėtoja, kurią šiemet atvežė karietoje, pasitiko mokyklos kieme išsirikiavę, plojantys mokiniai. Abiturientai į gimnaziją žengė plačiomis šypsenomis, kurios dar labiau pabrėžė jų puošnius drabužius ir šventinę nuotaiką, bet nepaslėpė jauduliuko. Eidami link auklėtojos kabineto, galėjo pasidžiaugti spalvotais popieriniais lėktuvėliais ant lubų bei įamžintomis akimirkomis iš visų dvylikos metų, ant sienų. Pirmąją pamoką jiems vedė pirmokai, primindami, nuo ko pradėjo kelią mokykloje. Kitas pamokas vedė pirmosios pradinių klasių mokytojos, lietuvių kalbos mokytoja Vanda Normantienė, buvusi auklėtoja Dainora Rimdeikienė bei Laima Dijokienė.

Atsisveikinimo akimirka

Dvyliktą valandą varpelio skambesys visus sukvietė į Dusetų kultūros centrą, kur vyko graži šventė. Ją organizavo vienuoliktokai, o renginį  vedė Evelina Kundavičiūtė ir Eigirdas Maleckas. Renginį pradėjo gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma, kuris abiturientams už gerą mokymąsi bei gimnazijos vardo garsinimą įteikė Padėkas. Mokytojų tarybos posėdžio sekretorė Svetlana Gilienė perskaitė direktoriaus įsakymą leisti laikyti brandos egzaminus XIV-osios laidos dvyliktokams. Į šventę atvyko daug garbingų svečių. Panevėžio Vyskupas Linas Vodopjanovas linkėjo sėkmės, bet ragino nepamiršti, kad svarbiausias gyvenimo egzaminas dar tik laukia, kai bus tikrinama, kiek mylėjai. Abiturientus taip pat sveikino Zarasų rajono vicemeras Arnoldas Abramavičius ir sporto klubo „Ainiai“ vadovas Eugenijus Deksnys, nuoširdžiai dėkojęs sportininkams. Gražius posmus skyrė pirmokėliai. Auklėtoja Laima Dijokienė dvyliktokams linkėjo sėkmės gyvenimo kelyje, džiaugėsi, kokie visi subrendę palieka mokyklą. Visų abiturientų tėvelių vardu kalbėjo Virginija Markevičienė, dėkojusi mokytojams už kantrybę, rūpestį ir meilę, bemieges naktis. Tris šokius dvyliktokams dovanojo Zarasų kultūros rūmų jaunieji šokėjai, visus pavergę savo plastiškais judesiais ir charizma. Abiturientus dainomis sveikino dešimtokė Adelė Krikščionaitytė, Gabijos Malažinskaitės ir Godos Kazlaitės duetas. Vienuoliktokai kartu su dešimtokėmis taip pat skyrė muzikinį kūrinį.

Po gražių sveikinimų ir linkėjimų dvyliktokai džiaugėsi glėbiais gėlių nuo tėvų, artimųjų ir draugų. Abiturientai vienuoliktokams, kaip būsimiems šeimininkams,  paliko testamentą ir simbolinį  raktą nuo mokyklos. Mokytojams – Emilijos Čypaitės piešinį, kuris, tikimasi, kad kabės mokytojų kambary. Šventę tradiciškai baigė mokyklos himnu, kurį visa salė dainavo kartu su abiturientais ir vienuoliktokais.

Kai visi žodžiai buvo išsakyti, dainos sudainuotos, gėlės padovanotos, pirmokėliai už rankų išvedė abiturientus, aidint skambučiui jau paskutinį kartą, į tolimesnę gyvenimo kelionę.

Greta Stankevičiūtė, IIg kl.
Nuotr. Alvydo Stausko

"Nepakanka turėti išminties, reikia mokėti ja naudotis."
Ciceronas