Dvyliktokai palydi pirmokus

Vis dažniau, eidamas taku tarp medžių, įsiveli į voratinklį, saugaisi, kad kokia apsnūdusi bitė neįgeltų. Štai mama į rankas įduoda grėblį, o vėliau ir krepšį obuoliams. Spėji pajusti, kad vasaros vakarai visai nebešilti, o rytais pasitinka balta migla. Televizijos ekranus išmargina reklamos apie mokyklinių prekių akcijas. Tuomet jau tikrai suvoki, kad ruduo, o mokslo metų pradžia visai čia pat.

Skamba „Tautiška giesmė“

Rugsėjo 3-ąją dieną mūsų gimnazijos mokytojai, mokiniai ir juos palydėję tėveliai bei artimieji rinkosi į Dusetų kultūros centrą. Salė buvo pilna pilnutėlė. Aidint mokykliniams varpeliui, abiturientai palydėjo dvylika nedrąsių pirmokėlių ant scenos.

Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo „Tautiška giesme“. Renginį vedė šeštokai Aivita Malažinskaitė ir Markas Jarmalavičius. Gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma tarė sveikinimo žodį. Sėkmės linkėjo pradėjusiems kelionę pirmokėliams bei paskutinį rugsėjį šioje gimnazijoje pasitinkantiems abiturientams. Už nuoširdų darbą, ugdant XIV laidos abiturientus, auklėtojai Laimai Dijokienei įteikė Padėką.

Ši rudens šventė niekada nepraeina be svečių. Mus aplankė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, rajono tarybos narys Rimantas Jurevičius bei Dusetų seniūnas Saulius Kėblys. Visi jie negailėjo gražių palinkėjimų, o administracijos direktorius perskaitė Zarasų rajono mero Nikolajaus Gusevo sveikinimą visai gimnazijos bendruomenei.

Dainuoja merginų kvartetas

Kadangi Dusetų klebonas Stanislovas Krumpliauskas atostogauja, sveikinimo žodį tarti buvo pakviesta tikybos mokytoja Virginija Markevičienė. Ji padrąsino mokinius ir kvietė nepamiršti auginti ir prižiūrėti religiją taip, kaip reikia puoselėti gležną augalėlį. Taip pat visus pasveikino ir gimnazijos mokinių prezidentė Greta Stankevičiūtė. Nedrąsiai, bet labai aiškiai nuskambėjo ir pirmokėlių tariami posmai apie rugsėjį, rudenį bei pirmąją raidę. O kad jiems būtų drąsiau, dešimtokės Goda ir Gabija juos drąsino daina „Pasakų šalis“: „Tu nebijok./ Prieik arčiau./ Tegul širdis sušyla./ Ir plaka dar stipriau.“

Abiturientai pakvietė pirmokėlius tarti pasižadėjimą ir prisiekti, kad jie gražiai elgsis mokykloje, gerbs mokytojus, draugus ir stengsis mokytis. Po visų gražių žodžių, nuoširdžių palinkėjimų skambėjo Urtės Marcinkevičiūtės, Evelinos Kundavičiūtės, Gabijos Malažinskaitės ir Godos Kazlaitės atliekamos dainos. Renginys visai neprailgo, dvyliktokai pirmokėliams įteikė po sąsiuvinį, rašiklį bei balioną ir išlydėjo į jų pirmąją klasę.

Visi mokiniai nuskubėjo susitikti su auklėtojomis bei klasės draugais. Mokslo metai prasidėjo. Sėkmės, mielieji!

Vismantė Sinkevičiūtė, IIIg kl.

Numatytų renginių nėra.

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?