Pagerbti abiturientai

Šimtadienis – pakili ir svarbi akimirka kiekvienam abiturientui. Ši diena priverčia juos susimąstyti, kiek nedaug laiko liko gimnazijoje. Nors atėjus šiai šventei dvyliktokai vis labiau pradeda nerimauti dėl artėjančių egzaminų, vakaras nepraeina be jų šypsenų bei juoko, nes vienuoliktokų surengtoje šventėje niekada netrūksta smagių ir įsimintinų akimirkų.

Atliekama užduotis

Šiais metais vienuoliktokai abiturientus pakvietė apsilankyti į „Darbo biržoje“. Kontoroje juos pasitiko biržos sekretorė Goda ir konsultantė Gytautė. Merginos prižadėjo kiekvienam dvyliktokui rasti darbą pagal jų gebėjimus bei pomėgius. Darbuotojos atsisėdo prie kompiuterio ir skaitydamos darbo ieškančiųjų gyvenimo aprašymus pamažu kvietė juos ant scenos atlikti užduočių. Pirmosios į kontorą žengė Viltė ir Lukrecija. Joms teko padaryti makiažą darbo biržoje dirbančiai šlavėjai Emilijai. Kiekviena mergina per 120 sekundžių turėjo padažyti po pusę Emilijos veido. Laikui pasibaigus, konsultantė į kontorą pakvietė visažisto ekspertę Gabiją, kad ši įvertintų Lukrecijos bei Viltės atliktą darbą. Ekspertė buvo nustebusi gerąja prasme, pagyrė merginas ir rekomendavo joms surasti darbą. Goda su Gytaute pažadėjo būtinai jo paieškoti. Antros į sceną žengė Elzė ir Evelina. Šios abi merginos mėgsta daryti manikiūrus, tad joms teko užduotis, per 120 sekundžių nulakuoti kuo daugiau nagų tipsų skirtingomis spalvomis. Skambant muzikai sekundės bėgo, o merginos su šypsenomis veide stengėsi kuo geriau atlikti užduotį. Kai laikas baigėsi, ekspertė Gabija pagyrė puikiai atliktą merginų darbą, o darbuotojos prižadėjo Elzei ir Evelinai rasti darbo.

Vienuoliktokų šokis

Po tokių grožio užduočių į kontorą buvo pakviestas santechnikas Neivydas. Mat įstaigoje vėl sugedo tualetas. Kol santechnikas įtemptai darbavosi, žiūrovai stebėjo vienuoliktokų šokį ir klausėsi Adelės atliekamos dainos „Santechnikas iš Ukmergės“. Po muzikinės pertraukos į sceną buvo pakviesti Eigirdas bei Laurynas. Darbuotojos sumanė patikrinti vaikinų žinias sporto srityje. Egzaminavo juos vienuoliktokė Karolina. Po sportininkų vaikinų į kontorą užėjo Arnoldas ir Einaras. Abu vaikinai mėgsta sėdėti už vairo, tad jie scenoje su vaikiškais automobiliais pademonstravo greitį. Po įtempto važinėjimo darbuotojoms teko kviesti kelininkus sutvarkyti šią problemą. Abiturientai Erika ir Deimantas sportavo: vienas su futbolo kamuoliu, o kitas – su dviračiu. Po jų į sceną žengė Arnas bei Matas. Vaikinams teko susikauti repo kovoje. Atlikti ir įvertinti užduotį jiems padėjo muzikos ekspertas „Mad Lil Neivuška“. Arnas pasirodė puikiai, o štai Matui sekėsi kiek sunkiau. Mečislovui pasiūlė darbą FTB poste. Su draugų pagalba jis puikiai įveikė užduotį, todėl galės ramiai laukti darbo pasiūlymų. Ir štai paskutiniai, bet ne prasčiausi kontoroje apsilankė Gustė ir Mantas. Jų laukė be galo smagi, tačiau varginanti užduotis. Abu turėjo susigrumti šokio kovoje. Žiūrint į rodomą vaizdo įrašą jiems reikėjo kuo tiksliau atkartoti judesius. Abiturientai šoko, o salė juos palaikė plojimais. Po tokios smagios užduoties net pačios darbuotojos panorėjo pašokti, todėl kartu su kitais vienuoliktokais smagiai šoko scenoje pagal dainą „Bills“.

Linksmybių netrūko

Po įvykdytų užduočių abiturientai buvo apdovanojami nominacijomis, o jų būta įvairiausių. „Metų kepėja“, „Konfliktas“, „Vakarėlių liūtė“, „Garsiakalbis“, „Nuotaika“ ir kitos. Nominacijoms pasibaigus, vienuoliktokai jiems įteikė šimtadienio medį, kad dvyliktokai nepamirštų artėjančių egzaminų ir kiekvieną dieną nuskinant po lapelį stebėtų bėgantį laiką.

Pagaliau sveikinimo žodį tarė dvyliktokai. Jie linkėjo mokytojams kantrybės išlydint juos į egzaminus, o štai vienuoliktokams labai nuoširdžiai dėkojo už puikų šimtadienį ir skyrė jiems mažą, tačiau be galo smagią dovaną – vaizdo įrašą, kur buvo parodijuojami vienuoliktokai kasdieniniame mokyklos gyvenime. Kiekvienas vienuoliktokas turėjo galimybę pamatyti save iš šalies ir smagiai pasijuokti. Šventei einant į pabaigą šimtadienio organizatoriai norėjo paskutinį kartą pasveikinti abiturientus ir skyrė jiems dainą. Na, o skambant dainai jie įteikė paskutinę dovaną – didžiulį tortą.

Vakaras prabėgo be galo greit ir smagiai, netrūko įsimintinų akimirkų, juoko bei plojimų. Dabar dvyliktokams beliko stropiai ruoštis artėjantiems egzaminams, o aš norėčiau jiems palinkėti gerų rezultatų bei visų svajonių išsipildymo! Sėkmės!

Agnė Andriuškevičiūtė, IIg kl.

Numatytų renginių nėra.

"Patys takelio nesuranda, o kitiems kelią rodo."
K. Enijus