Abiturientai atvyksta į gimnaziją

Gegužės 24 dieną mūsų gimnazijos XV laidos abiturientai iškeliavo į platųjį pasaulį. Mat jiems nuaidėjo paskutinis skambutis. Ryte triukšmingai ir su plačiomis šypsenomis jie atvyko į gimnaziją, kur juos tradiciškai pasitiko jaunesni mokiniai. Tradicija laikytinas ritualas savo klasės auklėtoją pasiimti iš namų ir atsivežti į mokyklą šiemet taip pat nebuvo pamirštas. Kartu su dvyliktokais policijos automobilyje atvyko ir jų auklėtojas Rimantas Damaška. Keliaujant į klasę, dvyliktokus lydėjo visą mokyklą puošiantys balti paukščiukai. Paskutines pamokas mokinių pageidavimu vedė pirmokai, pirmoji mokytoja Ilona Pužienė, lietuvių kalbos mokytojos Dainora Biliūnaitė bei Vanda Normantienė. Šią dieną jie paskutinį kartą turėjo galimybę pasėdėti mokyklos suole, pabūti visi kartu, pasidalinti bei pasidžiaugti prisiminimais.

Pakeliui į Dusetų kultūros centrą

Po auklėtojo pamokos į Dusetų kultūros centro aktų salę abiturientus skambant mokykliniam varpeliui atlydėjo jauniausi gimnazijos mokiniai – pirmokėliai. Salėje jų laukė tėveliai, mokytojai, draugai bei vienuoliktokų surengta šventė. Ją vedė Goda Kazlaitė ir  Neivydas Likauskas. Renginį pradėjo gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma, kuris sveikino baigus mokslo metus, linkėjo abiturientams sėkmės egzaminuose, sėkmingai atrasti savo vietą pasaulyje, o tėveliams – stiprybės. Už pagalbą organizuojant kultūrinius renginius bei dalyvavimą sportinėje veikloje kai kuriems abiturientams įteikė Padėkas. Vėliau Mokytojų tarybos posėdžio sekretorė Svetlana Gilienė perskaitė direktoriaus įsakymą leisti laikyti brandos egzaminus.

Auklėtojo sveikinimo žodis

Mokinius sveikino bei laimino Dusetų parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Abiturientų nepamiršo ir pirmokai, kurie dovanojo jiems eilėraščius bei dainą. Auklėtojas Rimantas Damaška linkėjo jiems būti laimingiems ir savo auklėtiniams skyrė Vytauto Kernagio dainą „Purpurinis vakaras“, labai maloniai visus nustebindamas. Po gražių sveikinimų scenoje dainavo mažoji Saulė Šakėnaitė. XV laidos mokiniams dainą dovanojo Gabija Malažinskaitė, Goda Kazlaitė ir abiturientė Evelina Kundavičiūtė.

Abiturientų šokis

Vėliau žodis buvo suteiktas dvyliktokams. Jie dėkojo savo auklėtojui, mokytojams bei tėvams ir įteikė jiems gėlių. Žinoma, mokiniai nepamiršo ir šventės organizatorių – vienuoliktokų, kuriems tradiciškai paliko testamentą bei raktą, atveriantį visas mokyklos duris. Renginyje buvo nustebintos ir valgyklos darbuotojos, nes joms dvyliktokai taip pat įteikė gražią dovaną. Sveikinimo žodį visų tėvelių vardu taip pat tarė Vilma Jarmalavičienė. Na, o po jos visi tėveliai buvo pakviesti pasveikinti savo vaikų. Ilgai netrukus, skambant dainai, abiturientų ėjo sveikinti ir visi draugai. Renginio pabaigoje kiekvienas turėjo galimybę pasigrožėti paskutiniu XV laidos mokinių šokiu, o visą šventę užbaigėme dainuodami Mokyklos himną.

Laikas iš tiesų prabėgo be galo greitai, netrūko tiek liūdesio, tiek džiaugsmo ašarų, nes mokyklą kiekvienam palikti nelengva. Iš salės išeidami vieni juokėsi, kiti – džiaugėsi paskutine diena, o dar treti – graudinosi. O aš abiturientams norėčiau palinkėti visokeriopos sėkmės. Būkit laimingi!

Agnė Andriuškevičiūtė, IIg kl.
Nuotraukos Pauliaus Lukošiūno

"Kas save niekina, tas vis tiek gerbia save kaip niekintoją."
F. Nyčė