Pirmokų priesaika

Štai nuaidėjo dar vienas rugsėjo pirmosios skambučio aidas, sukvietęs visus pradėti dar vienus mokslo metus. Šildant skaistiems saulės spinduliams, rugsėjo 2-ąją, Mokslo ir žinių dieną, dusetiškiai pradėjo bendra malda Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje. Po šventų Mišių mokytojai, mokiniai bei jų tėveliai skubėjo į Dusetų kultūros centrą, kur vyko mokslo metų pradžios šventė. Ji buvo pradėta Lietuvos Respublikos himnu.

Abiturienčių duetas

XVI laidos abiturientai į šią šventę palydėjo 18 pirmokėlių, kurie pradėjo savo mokslų kelią tardami pasižadėjimo žodžius. Jie prisiekė nevėluoti į pamokas, niekuomet nemeluoti, gerbti gimnazijos turtą, atidžiai dirbti per pamokas, neišdykauti per pertraukas, saugoti mokykloje esančias knygas, padėti draugams tada, kai tik prireiks pagalbos bei stengtis užaugti gerais piliečiais. Renginį vedė vienuoliktokai Agnė Andriuškevičiūtė ir Mantas Juozėnas. Šventės metu mokinius pasveikino gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma, kuris linkėjo nesibaigiančių atradimų bei pačių netikėčiausių atsakymų, į, atrodytų, labai painias mįsles. Jis perskaitė ir Zarasų rajono mero Nikolajaus Gusevo sveikinimą visai gimnazijos bendruomenei.

Pirmokai ir abiturientai

Į šventę atvyko daug garbingų svečių. Su Mokslo ir žinių diena visus sveikinino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava. Palinkėjęs gerų mokslo metų, jis gimnazijos direktoriui įteikė Lietuvos Respublikos trispalvę. Sveikinimo žodį tarė Zarasų savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Jis lietuvių kalbos mokytojai Dainorai Biliūnaitei įteikė Padėką. Visu sveikino ir Dusetų seniūnas Saulius Kėblys bei Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Jis šventės dalyvius pakvietė bendrai maldai už sėkmę šiais mokslo metais. Visi mokiniams linkėjo sėkmės moksluose, savęs ieškojimo kelyje, pasitikėjimo savimi bei naujų ir prasmingų idėjų. Šių garbingų svečių sveikinimus palydėjo pirmokės Saulės Šakėnaitės dainelė „Vabalas“ bei muzikinis kūrinys, kurį pagrojo penktokė Viltė Krištapavičiūtė. Šventę baigė abiturientės Gabija Malažinskaitė ir Goda Kazlaitė. Įspūdingai nuskambėjo Sauliaus Prūsaičio daina „Tu nemoki“.

Skambant mokykliniam varpeliui aštuoniolika abiturientų į klasę palydėjo lygiai tiek pat pirmokų.

Džiaugiamės mokslo metų pradžia. Tikimės, kad jie atneš naujas galimybes bei suteiks šansą šiuos mokslo metus padaryti nepamirštamus. Visiems linkiu sėkmės moksluose, nepasiklysti kartais kiek painių mokslų labirintuose, o mokytojams kantrybės ugdant jaunąją kartą!

Urtė Marcinkevičiūtė, IIg klasė

"Jei du žmonės sutinka dėl visko, galite būti tikri, jog tik vienas iš jų mąsto."
L. B. J. dėsnis